Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Totalitaarse maailma loomiseks pole Hitlerit ja Stalinit vajagi, aitab ülereguleeritusest

-
19.05.2022
“Uue maailma” loojad lõpetavad alati vereojades. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Filmisõbrad on kindlasti märganud, et enamik fantaasiafilme näeb tulevikumaailma totalitaarse ühiskonnana, kus siis vabadusvõitlejad taas normaalset ühiskonda üritavad taastada. Aga sellise maailma loomiseks polegi vaja diktaatoreid, totalitarismi luuakse juba praegu peensusteni ärareguleeritava ühiskonnana.

Kui Euroopa Komisjoni ettepanek peaks läbi minema, siis leiab Eesti koos teiste liikmesriikidega end olukorrast, kus vähem kui kümne aasta jooksul tuleks renoveerida kõik madala energiatõhususega hooned. Eesti hinnangul on see kava ebarealistlik, kirjutas ERR kolmapäeval.

Vastukaja tuli kohe. “Kümme aastat tagasi paigaldatud head uued aknad on tänapäeva mõistes täiesti kõlbmatud ja raiskavad energiat,” ütles Tallinna Tehnikaülikooli professor akadeemik Jarek Kurnitski, kommenteerides Euroopa Komisjoni ettepanekuid energiatõhususe parandamiseks, vahendas ERR neljapäeval.

Ühiskonnateadlane Peeter Espak juhib tähelepanu sellele, kuidas “eliit” kohe totalitarismist kinni haarab, olgu see siis vaimne või poliitiline “ülemkiht”.

“Kui mingi teooria väidab, et ligikaudu 2000 aastat kasutusel olnud tehnoloogia, kõik rohkem kui kümme aastat vanad vormid nimetusega “klaasaken”, on kõlbmatud, siis paratamatuks järelduseks on see, et kõlbmatu on eelkõige teooria, mis miskit sellist väidab. Põhimõtteliselt on see miskit sarnast, kui kingapoes öeldakse teile mittesobiva kinga osas “Vabandust, aga teie jalg on kõlbmatu” – kuigi lahendus seisneb ikka selles, et inimene ei hakka mitte jalga maha raiuma või plastiliselt sobivaks opereerima, vaid otsib lihtsalt sobivad kingad,” kirjutab Peeter Espak sotsiaalmeedias.

“Mis iganes “energia” või “soojustamise” puhul tähendab see lihtsalt seda, et vaja on mõistliku hinnaga energiat ja ajapikku, nagu maailmas ikka kombeks olnud, ka üha paremate akende paigaldamist siis, kui vanad enam tõesti ei kõlba või on katki läinud – mitte aga maailma viie aastaga ümberehitamise utoopiaid, mille kohta isegi Lenin ja Trotski ütleks, et tõmbaks nüüd veidi tagasi ka,” lisab ta.

Maailma kiputakse tõesti ümber ehitama, mida tõestavad projektid nagu Great Reset ehk “Suur lähtestamine” või “Build Back Better”, ja ükski neist ei näe ette, et inimestel oleks valikuvabadust, seega lõpevad need alati “Näljamängudes”. Aga algavad need kohustuslikust aknavahetusest, milleks tuleb käsk tuhande kilomeetri kauguselt impeeriumi pealinnast.