Triin Teramäe: venestamise silt ametnike ustel on asendatud “lõimumise” või “integreerimise” sildiga

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Uued Uudised
Võõrad üritavad ebaseaduslikult Eestisse pääseda ka Tallinna lennujaama kaudu. Pilt on illustratiivne.

Ettevõtja Triin Teramäe kirjeldab sotsiaalmeedias oma kogemusi lapsega venestuvas “Tallinas.”

“Olin mõni aeg tagasi väikelapsega MiiaMilla Lastemuuseumis Kadrious. Muuseumi-esisel mänguväljakul rõkkas vali vene keel ja enamik olid vene lapsed, seega tahtis minu laps ära minna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sisenesime muuseumisse, kus eestikeelsete siltide kõrval olid kohe sama suurelt ka venekeelsed. Administraatoriproua tundus nime järgi küll eestlane, aga külastajatega rääkis vene keeles. Mängutubadest kostis jälle vaid vali vene keel, olid ka mõned teised eesti lapsed, aga domineeris vene keel.

Läksime lastemuuseumi kohvikusse, kus oli kolm lauda, kõik venekeelsed. Samuti oli venekeelne kohvikutädi, kes endastmõistetavalt rääkis teiste klientidega vene keeles, nii nagu kõik teised seal kohvikulaudades.

Nagu oleks sellest olnud veel vähe, algas muuseumi kõlaritest reklaam, alguses eesti keeles, aga seejärel üürgas muidugi vene keel. Keelekeskkond, mida selline “eesti lastemuuseum” pakub, oli minu ja minu eesti väikelapse külastuse ajal 90% venekeelne.

Tundsin ennast väikelapsega meie pealinnas, nagu oleksin igapäevaselt Vene Föderatsioonis. Seda ainsas pealinnas maailmas, kus eesti laps peaks saama kasvada eestikeelses keelekeskkonnas. See on suure lõimumise teene, et Eesti lasteasutused on venekeelse keelekeskkonnaga ja meie läänemeresoome väikekultuuri lapsed peavad kasvama SRÜ riikide keele sees.

Samasugune keelekeskkond valitseb eesti lasteaedades ja aina enam ühtsetes koolides. See pole veel aga kõik. Helistasin hiljem muuseumi juhtkonnale. Ma ei taha avalikustada ametniku nime ja see pole oluline, sest need inimesed on kõik koolitatud HTM ja Keelenõukogude jne poolt, ja süüdi ei olegi keegi konkreetne inimene, vaid selles on süüdi Eesti oludes hukutava lõimumise ideoloogia. Ideoloogia, mida nii suurte osakaalude puhul ei ole kuskil kasutatud ja mis 50/50 osakaalude puhul tähendab eesti kultuuriidentiteedi ja keeleruumi otsest venestamist.

Kokkuvõtvalt rääkis muuseumi juhtkond mulle, nagu juba aimasin, Lõimumiskonverentsil ja enamike Kultuuri- ja Haridusministeeriumi kõrgete riigiametnike poolt kuuldut.

“Multikultuurne keelekeskkond on minu lapsele rikastav”. Olen ise elanud aastaid multikultuursetes linnades ja selline 90% SRÜ-keelne keskkond ei ole kuidagi seotud multikultuursusega, samuti saavad kõikides demokraatlikes riikides vanemad ise otsustada, missuguseid võõrkeeli oma lastele õpetada, kuskil ei ole ühegi teise keele sellist domineerimist, nagu Eestis okupatsiooniaegse keele võimutsemine.

“Me ei erista lapsi rahvuse järgi”. Ometi meil on rahvusriik ja oleme Euroopa üks väikseimaid rahvusi – kui rahvuste järgi ei eristata, siis võiks ju kohe SRÜ-sse naasta.

“Meil on Kanada mudel”. Kanadas integreeruvad mitmekümnemiljonilised koloniaalrahvused prantslased ja inglased, põlisrahvas (1,6 milj.) elab oma reservaadis, kus nende lapsed saavad oma keele- ja kultuurikeskkonnas kasvada.

Seega on õigus ühel professoril, kes meenutas, kuidas mõned inimesed, kes okupatsiooni ajal tegelesid venestamisega, vahetasid oma kabineti sildid ja kirjutasid taasisesesvumisel sinna “integratsioon” või veel kõlavamalt “lõimumine.”

50% venekeelseid Tallinnas ei ole võimalik lõimida – see on eesti ainsa pealinna venekeelseks ja -meelseks muutmine, mis on õnnestunud suurepäraselt!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused