Urmas Espenberg: meid valmistatakse ette immigrantide senisest suuremaks vastuvõtuks

Arvamus,
- Updated

Valitsuse eelnõu kohaselt kavatseb riik kulutada võõraviha ennetuseks koolides ja lasteaedades 110 000 eurot.

Rahandusministeerium esitas valitsusele eelnõu, mille kohaselt eraldataks haridus- ja teadusministeeriumile Euroopa Liidu rändetegevuskavaga seotud kulude katmiseks valitsuse reservist 227 804 eurot, selgub valitsuse korralduse eelnõust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toetusest kõige suurem osa ehk 110 000 eurot on ette nähtud võõraviha ennetuseks. Selle raha eest on kavas luua haridusasutustes mobiilsed nõustamisgrupid, välja anda kaks metoodilist nõustamisraamatut õpetajatele ja muu hulgas käivitada kampaania “No hate speech”.

Õpilaspõhiseks toetuseks koolides ja lasteaedades on tänavu teisel poolaastal ette nähtud 17 700 eurot, sellest 10 200 eurot rändekavaga saabunud õpilaste starditoetusek. Ühekordseks keeleõppe lisarahastuseks Tartu Descartes’i koolis, Tallinna Laagna gümnaasiumis, Haapsalu põhikoolis ja Tallinna Kuristiku gümnaasiumis on ette nähtud 4000 eurot. 3500 eurot on ette nähtud seitsme lasteaias käiva lapse kohta keeleõppe kuludeks ja õpetaja töötasuks.

Kirjaoskamatute täiskasvanute keeleõppeks ja keeleõpetajate koolituse juhendite ning õppevara väljatöötamiseks on ette nähtud 50 052 eurot ning õpivalmiduse hindamise pädevuse tõstmiseks haridusasutustes haridustes samuti 50 052 eurot.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nõuniku Urmas Espenbergi sõnul viitvad sellised ettevalmistused immigrantide senisest suurema vastuvõtu plaanile lähitulevikus. “Ühiskonda ja haridussüsteemi valmistatakse ette aina suurema hulga immigrantide vastuvõtuks ja tolerantsuse sundsuurendamiseks. Immigrantide hulga suurenemine võib aga paraku saada meie rahvusriigi luigelauluks, mis kutuurimarksiste-internatsionaliste muidugi ei häiri”

BNS-UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused