Urmas Espenberg: lahke Tallinna meer ja kaubanduskeskuste kurjad turvamehed

Arvamus,
- Updated
©EKRE
Urmas Espenberg vestlushoos.

Kuigi Tallinna linnavolikogu esimees J. Ossinovski kaotas ära suulise arupärimise formaadi, jäeti mingusugune tilluke demokraatia pilu õnneks lahti. Nüüd on ka pealinna volikogus olemas Riigikogust laenatud formaat nimega infotund, kus Tallinna juhtidelt saab midagigi otseselt küsida.

Kuna eelmisel neljapäeval 8. septembril toimunud infotunnis oli kohal ka linnapea isiklikult, saingi tema käest ära küsida mind ja paljusid meie erakonna aktiivseid kampaanialiikmeid ammu painanud küsimuse – miks käsitletakse paljude kaubanduskeskuste juures valimiskampaania ajal infomaterjale jagavaid poliitaktiviste, kes teevad tegelikult nii valijatele kui riigile kasulikku ning vajalikku tööd, hullemini kui kurjategijaid? Miks neid ei lasta külmal ajal majja sissegi, rääkimata sellest, et ka väljas külma ning vihma käes neid kiusatakse, tõrjutakse, aetakse ära ja sõimatakse tihti riigikeelt halvasti valdavate turvameeste poolt läbi, ähvardatakse, aga sageli kutsutakse ka reaalselt politsei, jne. Iseäranis õel näib poliitaktivistide suhtes olevat Rocca-al-Mare keskus ja Haabersti Maxima, jt., samas kui Haabersti Rimi või Selver, ei tee asjast kunagi  numbrit. Ja milline on linnapea seisukoht antud küsimuses?

Vastused, mis värskelt puhanud meer mulle ja avalikkusele andis, olid enam kui kummastavad. Kõigepealt teatati, et see ei ole üldse linnapea asi ja temal on selles mõttes täiesti savi, mis tülid või nääklused valimiste ajal Tallinna kaubanduskeskuste ees või sees toimuvad. Hiljem hakkas üht-teist siiski välja kooruma. Näiteks arvas M. Kõlvart, et poliitikud peaksid vaatama peeglisse, sest olevat vist nii ebameeldiv kontigent, et neid kaubanduskeskuse territooriumile lubada. Ei tea kas ta pidas silmas ka ennast ja oma erakonda, aga okei. Ometi on teada juhtumeid, kus turvamehed on oma bosside käsul rünnanud ka neid poliitaktiviste, kes on oma telgi püsti pannud linna maale, aga keskuste kõrvale, olles täitnud kõiki seadustest tulenevaid norme ja kooskõlastusi PPAs.

Lõpuks saime teada ka kurja juure. Kuna linn on saanud kaubanduskeskustega kokkuleppele sinna valimisjaoskondade paigutamise osas, siis vastutasuks ilmselt sürjutataksegi linnale ebameeldiva poliitilise info jagajad sealt minema. Keskmine Tallinna valija valib nagunii Keskerakonda ja pole tal vaja teada, millised on teiste erakondade alternatiivsed pakkumised või plaanid pealinna arengu osas.

Kahjutundega jääb nentida, et vaesete poliitaktivistide närvisüsteemi ja psüühika kahjustamine jääb endiselt nende endi kanda, sest kaubanduskeskuste juhtidele (eriti neile, kus valimisjaoskonnad) on antud vaba voli, vabas Tallinna linnas, vaba Eesti pealinnas, neid vabalt minema kihutada või muul moel terroriseerida nagu pähe tuleb.

Lohutust pakub ehk mõte, et kui elektrihind peaks talve poole veel mitmekordistuma, niigi kõrge inflatsioon edasi vohama ja covidi-terror tagasi tulema – jäävad keskused üsna inimtühjaks ja omanike rahakotid ülikõhnaks. Äkki sunnib see hoopis kaubanduskeskusi peeglisse vaatama ning lubama enda lähedusse ka poliitaktiviste, kes raskele olukorrale lahendusi pakuvad, et kõigil parem elu oleks. Tegelikult võiks ja peaks asi huvitama ka pealinna meeri või kuidas?

Urmas Espenberg, EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused