Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Urmas Paet ründab Soomet – Brüsseli loata ei tohtivat koroonat takistada

23.01.2021
Eurosulane Paet ründab Soomet.

“Soome otsustas karmistada rännet üle riigi piiride. Soome otsustas ennast kaitsta uue ohtliku Soomes juba leviva viirusetüve vastu.

Tsiteerin Urmas Paeti: “See on otseselt vastuolus Euroopa Liidu vaba liikumise põhimõttega ning sisuliselt nõrgestab Schengeni vaba liikumise ruumi. Praeguseks on Euroopast viimase aasta jooksul piisavalt näiteid, et reisipiirangud pole sisuliselt nakatumist oluliselt mõjutanud.”

Eurosaadik ja refiormierakondlane Paet ütleb, et Brüsseli ideoloogia ja reeglistik on olulisemad kui reaalsus.

Me mäletame siitsamast Eestist, kuidas Paeti parteikaaslase Pevkuri eestvedamisel Itaalia korvpallutite saabumine põhjustas koroonapuhangu Saaremaal. Ning kuidas mõni päev hiljem sealt Saaremaalt lõuna Eestisse peole sõitnud inimesed põhjustasid meil järgmise koroonakolde tekke lõuna Eestis. Peaks nagu olema ütlemat selge, et üksnes reisimise tõttu ongi algselt lokaalsest haiguspuhangust Hiinas saanud globaalne pandeemia. Viirus ise ja üksi üle riikide piiride ja mööda riike ei jaluta.

Iseküsimus on see häbiasi, et Paet unustab täielikult, et tema pole see, kes määrab, mida võtab ette ja teeb iseseisev Soome riik. Senimaani on Soome riik veel suveräänne riik ja on väga kohatu, et miski Eesti eurosaadik näeb ennast kellegina, kes on õigustatud Soomele mingeid märkusi või lausa ettekirjutusi tegema. Tool Brüsselis on Paeti adekvaatsusele vägagi negatiivselt mõjunud.

Et reisipiirangud on katastroof? Et ei haaku euronormidega? Et me peaksime euronormide rikkumise pärast koos Paetiga halama?

Meenutan Paetile, et kui ammustel aegadel siinsamas Eestis mingi pere külas marutõppe haigestus, siis suleti see pere kusagile küüni luku taha ja küün koos haigetega põletati lihtsalt maha. Selline oli tollane võitlus nakkushaigustega. Aeg on edasi läinud. Nüüd kellelegi midagi sellist pähe ei tule. Urmas Paeti hala oleks õigustatud, kui Soome midagi sellist ette võtaks.

Soome lihtsalt piirab inimeste liikumist üle oma piiri. Sellega tõkestab Soome riik haiguse oma riiki kandumist – kaitseb oma elanikkonda. Teha suveräänsele Soome riigile märkusi, et Soome riik ennast ja oma elanikke hädaolukorras kaitseb – noh, see on Paetist ikka väga lapsik! Ilmselt jätaks Paet ka Eesti kaitseta, kui Eesti ennast sama ohu vastu kaitsta otsustab.

OK, sai selgeks: Paeti jaoks rullivad Brüsseli pandeemia tingimustes vaba reisimise täiesti ebakohased reeglid reaalsusest ja Soome riigi suveräänsusest üle. Ja tema, Urmas Paet, on see õige ja kõrge isik Brüsselist, kes on õigustatud Soome riigile ettekirjutusi tegema.

Reformierakond peaks Paeti vaibale kutsuma. Ja vabandama Soome ees Paeti täieliku totruste pärast. Nii jääks häbi vaid Paeti kanda ja uut valitsust moodustama hakkav Reformierakond poleks Soome riigi ja soomlaste ees lollis olukorras tervenisti.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja