Urmas Reitelmann: tänu märatsemistele relvastuvad USA ausad kodanikud ennenägematu hooga

Arvamus,
- Updated
©UU
Urmas Reitelmann

Kolm kuud kestnud demokraatide poolt initsieeritud ja toetatud märatsemised ja rüüstamised USA-s on suurendanud mõnedes linnades isikusevastaste kuritegude hulka drastiliselt, Los Angeles’is 250% ja Chicagos 139%. Ausad kodanikud relvastuvad ennenägematu hooga. FBI statistika kohaselt on nad mässu algusest saanud igas kuus umbes neli miljonit relvaostu taotlust, National Shooting Sports Associationi väitel on selle aja jooksul lisandunud vähemalt kaks ja pool miljonit uut relvaomanikku.

USA-s on relvakandjaid umbes 150 miljonit, kellede omandis on 400 miljonit tulirelva.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige eelneva taustal otsustas aga New York’i osariigi kohtuminister Letitia James alustada kohtuteed USA Rahvusliku Relvaliidu NRA vastu eesmärgiga keelata NRA tegevus ja organisatsioon laiali saata.

President George W. Bushi endine pressiülem Ari Fleicher kutsus Fox News’i usutluses sellist aktsiooni üheks lollimaks valearvestuseks, mida presidendivalimiste kampaania käigus üleüldse võib ette kujutada.

Vabariiklased on aastakümneid õigustatult kartnud, et demokraadid kasutavad sunnimeetodeid, et võtta neilt relvad ning tühistada konstitutsiooniga tagatud õigus kanda relva.

Presidendiralli hetkeseis näitab tasavägist toetust kummalegi, dementse Bideni toetus on viimaste küsitluste kohaselt aga langenud. Sellises olukorras ei ole demokraatidel arukas enda vastu pöörata viiemiljonilist organisatsiooni, arvestades, et oma asutamisest alates 19. sajandi 70-ndatel on NRA kasutada olnud väga toekas valimiskassa, mida on läbi ajaloo ka tõhusalt kasutatud. Harva ei ole NRA toetatud kandidaat osutunud valituks. Tasub ka meeles pidada, et NRA toetus oli Trumpil kui NRA liikmel nagunii.

Relvakultuur kuulub ameerika elulaadi vankumatusse alusmüüri nagu ka ristiusk ja töökus. Relva kandmine on ameerika elu-ja mõttelaadis viimane kaitsevahend, mis tagab, et liitriigist ei saa kunagi võimule türannia. Relvakandmise õigus on kirjas konstitutsiooni teises lisas ning Ülemkohus kinnitas 2008. aastal selle õiguse puutumatust.

Demokraatidest rumal käitumine, kuid ega see meid kurvemaks tee..

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused