USA-s toimuv on vastukaja valimiste ebaselgusele

Arvamus,
- Updated
Rahvaprotest või märatsemine?

Kogu liberaalne leer karjub praegu riigipöördekatsest Ameerikas ja vägivallast (seda ei tehtud paraku suviste rahutuste aegu), jättes tähelepanuta selle, kui palju tuli sealt teateid valimisreeglite rikkumisest – Bideni võidus oli liiga palju kahtlast. Aga kuna vasakpoolne Biden on liberaalidele “oma”, siis võimendatakse sündmusi just neile meeldivas suunas.

Oleks vale arvata, et tegutsevad vaid märatsejad – pigem on tegu rahvaprotestiga. Liiga palju oli valimistel neid juhtumeid, kus enam-vähem võrdses seisus juhtisid vabariiklased ja just lõpuselguse eel ilmusid välja arvukad demokraatide hääled, nagu ka eile Georgia senaatorite valimisel. Valimiste kaaperdamine demokraatide poolt pole mitte luulu, vaid võib ka tegelikult juhtunud olla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

USA-s toimuvast ei maksa praegu küll infot ainult peavoolumeediast ammutada, sest sealsed uudised on üksühele sellised, nagu oleks kogu Ameerika Trumpi vastu, ainult tema üksi on põikpäine. Kasutatakse väiteid “alusetud süüdistused valimispettustes” ja “märatsemised Washingtonis”, mis on subjektiivne hinnang, samuti on paljude uudiste allikaks “keegi olevat öelnud”. (Pottinger olevat öelnud, et tal ei ole siin midagi kaaluda, BNS)

Ka Eesti poliitikud on “märatsemised” hukka mõistnud, kuid nad ei teinud seda suvel, kui USA demokraadid kasutasid vägivaldseid meeleavaldusi Trumpi vastaseks võitluseks. Siis lubati demokraatide kontrolli all olevas Seattles isegi autonoomia välja kuulutada.

Tegelikult on Ameerika Ühendriigid põhjalikult lõhenenud ja Bideni üleskutsed ühtsusele farss – ta näeb ühtsust tema leerile allumises. Kui ühiskond on enam-vähem fifty-fifty pooleks, ei saa üht poolt lihtsalt teisele allutada.

Vägivald ja surmajuhtumid on väga kahetsusväärsed. Neljast hukkunust kolm arvatakse olevat surnud terviserikkest, kuid turvameeste poolt mahalastu oli USA meedia andmeil presidendi tuline toetaja, California osariigist San Diegost pärit Ashli Babbitt, kes oli teeninud USA õhujõududes.

Me ei tea, mis toimub Ameerikas tegelikult, sest nüüd võib kindel olla, et peavoolumeedia ei kajasta sündmusi õigesti. Väide, et president Trump ei taha võimust loobuda, on liiga lihtne, lausa primitiivne. Lõhed sealses ühiskonnas on liiga sügavad ja nagu ikka, saab neid lahendada ainult Ameerika ise.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused