Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uut liidrit otsiv roheliste erakond radikaliseerub tõenäoliselt veelgi

16.02.2022
Keskkonnapoliitika Eestimaa roheliste moodi – ka loomad geideks.
© Scanpix

Kui erakonnad valimistel põruvad, siis vaadatakse enamasti üle, mis on valesti läinud, ja mõnikord üritatakse ka midagi muuta.

Sotside ideoloogiline juht Indrek Saar astus erakonna juhtimisest tagasi ja tema asemele valiti mõnevõrra pragmaatilisem Lauri Läänemets, mis võib sotside toetusele kosutavalt mõjuda. Roheliste liidri kohalt tagasi astunud Züleyxa Izmailova asemele aga ähvardab veelgi radikaalsem nähtus ilmuda.

Nimelt kirjutab Tartu Postimees: “Roheliste üldkogu asub laupäeval uusi juhte valima ning seni on tugevamad kandidaadid erakonna Tartu piirkonna juht, praegune erakonna asejuht Johanna Maria Tõugu ja Tartu piirkonna raudvara Marko Kaasik.”

Esimene neist on väga aktiivne LGBT liinis, mis tähendab, et Izmailova algatatud toetus homoagendale tugevneb veelgi ning keskkonnaküsimuste asemel tõuseb prioriteediks seksuaalteema. Roheliste mõttemaailm on sedavõrd ahtake, et nad ei saa aru – kui looduses oleks homoseksualism sama au sees nagu roheinimestel, siis sureks kümned liigid järglaste puudumisel lihtsalt välja.

Laias laastus aga tähendab see, et roheliste erakonnal pole jätkuvalt võimupoliitikasse asja, kuigi ajaleht kirjutab: “Kaasiku ja Tõugu juhtimisel on järgmise aasta riigikogu valimiste sihiks seatud ikkagi viieprotsendise valimiskünnise ületamine.”