Vaene Eesti: „päikesetõusuvalitsuse“ päikesepisted, kuumarabandused ja ülekuumenemised

Arvamus,
- Updated
©UU
Päikeseloojang

Kohe alguses vale jalaga alustanud Kaja Kallase valitsus on ametis oldud poole aasta jooksul teinud ühe prohmaka teise järel ning lugematult on neid veel ees ootamas. Ometi on sellele võimalik, et aegade halvimale valitsusele iseloomulik, et mitte keegi ei võta vastutust, mitte keegi ei tunnista süüd ning ülbust ja ükskõiksust saadab lihtlabane vassimine ja valetamine.

Praeguseks on nn „päikesevalitsus“ üldse vabakäigul kulgedes päikest nautimas ning laseb riigil katastroofi suunas veereda.

Võib-olla paljud ei mäletagi, kuidas Kallas ja kompanii eelmise valitsuse ajal iga tühisemagi asja peale meedia saatel seakisa tõstsid ning umbusaldusi ette valmistama hakkasid. Üksteise järel taheti EKRE ministrid välja nokkida ja kohati see ka õnnestus. Põhjuseks käis ka lihtsalt mõni irooniline repliik raadisaates.

Mäletame, kuidas kaevati listeeriabakteri abil põllumeeste poolt igati austatud maaeluminister Mart Järvikule auku. „Pealtnägija“ tõi teema välja ilma mingisugustegi tõenditeta. Edukas perefirma lasti peaaegu põhja, inimestele valmistati kannatusi. Tänaseks on selle ettevõtte juht ja hing juba taevastel kalavetel. Minister Järvikust saadi lahti. Ja pärast seda kadus listeeria Eestist nagu nõiaväel… Kas keegi tunneb süümepiinu?

IT- ja väliskaubanduse ministrit süüdistati valetamises oma nõuniku kohta.

Ent kuulakem nüüd, kes valetab. Ei, mitte mingisugused reaministrid, sest enamust pole näha ega kuulda. On teil nende nimed üldse meeles? Kus nad on? Kas päikesevalitsus naudib päikest? Valetab ja vassib ikka peaminister Kaja Kallas ise. Ainsa argumendina oma soperdiste õigustamiseks käib ta välja süüdistused eelmise valitsuse kohta, jättes tähele panemata, et see on pool tema enda valitsusest Keskerakonna näol.

Ja kes on nende nõunikud, kellest enne nii palju tüli tõusis? Palju nad palka saavad, mis tööd nad teevad, mis on nende taust? Meedia sellest ei räägi. Ministrid ka mitte.

Nüüd õnnetu Tanel Kiik oma sotsiaalministeeriumiga. Ei saa tema kuidagi asju korda. Kolme miljoni eest lasti kallid vaktsiinid vastu taevast, mitte keegi ei käinud jaanipühade aegu nädala jooksul isegi pilku peale heitmas, uus laine tuleb juba peale, aga meil veeretatakse näppe pressikonverentsidel. Keegi ei mõtlegi vastutust võtta!

Terviseameti juht Üllar Lanno võttis keset kriisi puhkemist puhkuse, et tütar Soomesse ratsavõistlustele sõidutada. Seda käiku on võrreldud riigireetmisena. Kas puhul, kui venelased oleksid tankidega Rakvere all, sõidaks meie valitsuse kaitseminister Nizzasse päikest võtma, sest ei hakka „tühja asja“ pärast plaane ümber tegema…

Kujutagem, mis oleks toimunud, kui see kõik juhtunuks EKRE valitsusalas?

Iga päev, mis see valitsus ametis on – isegi, kui nad ei tee midagi -, kujutab endas üha suuremat ohtu Eestile, nii meie rahvale kui ka riiklusele. Päike on tõusnud, jõudnud seniiti ja tekitanud pisted ning põletused, keha ja mõistuse ülekuumenemisest rääkimata.

Nagu lõpetas kunagi oma kõne EKRE esimees Martin Helme: „Vaene Eesti“.

Aarne Mäe

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused