Vaktsiinivalede uskumisel on kurvad tagajärjed – ühes hooldekodus juhtunu põhjal

Arvamus,
©Scanpix
Neis pudelikestes ei peitu imerohi. Pit on illustratiivne.

“Hiljuti toimus kahetsusväärne juhtum Aarike hooldekodus, kus koroonaviirusse nakatus 18 inimest. Kolm hoolealust suri. Massimeedia kasutab juhust nõiajahi alustamiseks normaalsete inimeste vastu.

Pealkirjad nagu “Vaktsiinivastane hooldaja nakatas 18 patsienti, kolm neist suri” (ML) või “JUHTKIRI | Ohtlik vaktsiinivastane tuleb vallandada” (EPL) ei jäta mitut pidi arvamise võimalust.

Tegelikult tõi Aarikese juhtum eredalt välja vaktsiinipropaganda suurimad valed ja näitas, et ebateaduse järgimisel on fataalsed tagajärjed.

Vaatame kõigepealt arve. Hooldekodu 24 töötajast oli vaid üks vaktsineerimata. Tema tembeldatigi pikema jututa patuoinaks. Et süü suurem paistaks, sai inimene külge vaktsiinivastase sildi.

Hoolealustest oli vaktsineerimata seitse, kellest nakkuse said kaks. Üks neist, 92-aastane naisterahvas, kahjuks suri haiglas. Vaktsineeritud hoolealustest nakatusid seevastu 16 inimest, kellest suri kaks.

Kordame üle: nakatunute hulgas oli vaktsineerituid 16, vaktsineerimata inimesi 2. Vaktsineeritutest suri 2, vaktsineerimata hoolealustest 1. Kuidas nende andmete alusel jõutakse järelduseni, et ainus pääsetee on lausvaktsineerimine, jääb normaalsele mõistusele hoomamatuks.

Näeme selgelt, et vaktsiin ei hoidnud ära ei nakatumist ega surmasid. Vaktsineerimata vanainimese surmast sai meediasündmus, kahe vaktsineeritu lahkumine seevastu ei pälvinud mingit tähelepanu. Hooldekodus on 24 töötajat, samas mitte kellelgi ei tekkinud küsimust, kas nakkuse võis sisse tuua mõni vaktsineeritud töötajatest.

Jätkuvalt hoitakse ülal ametlikku müüti, et vaktsineeritud inimesed ei ole nakkusohtlikud. Seda vaatamata reaalse elu näidetele ning teadustöödele, mis tõestavad vastupidist. Kuna vaktsineerituid peetakse ohutuks, siis neid ei testita. Kui normaalset inimest üritatakse igal sammul testida, siis vaktsineeritud kodanikud võivad rahulikult sisse-välja jalutada ja halvemal juhul nakkuse teistele edasi anda.

Eriti ohtlikuks muutub selline arulagedus hooldekodudes. Hooldekodud on just see osa ühiskonnast, mida tuleb iga hinna eest viiruse eest kaitsta. Propagandistlike valede asemel tuleb lähtuda reaalsusest. Anda endale aru, et viirus ei hooli ideoloogilisest häälestusest ega propagandast. Kui viirusele antakse võimalus levida, siis see levib.

Aarikese hooldekodus sai jälle kord ümber lükatud müüt maskide kaitsevõime kohta. Hooldekodus ei viidud testimisi läbi, kuna, hooldekodu õe sõnade alusel, “klientide ohutus oli tagatud isikukaitsevahendite ehk maskide kaudu”. Teame, et maskid ei paku viiruse eest kaitset. Aga kuna ametlik propaganda seda väidab, siis usutakse vastupidist. Ja Aarikese juhtum näitab, et institutsionaalsel ebausul võivad olla fataalsed tagajärjed.

Mida sellest kõigest järeldada?

Esimene asi – kriitilistes kohtades tuleb testida kõiki inimesi, eriti vaktsineerituid. Peame lõpetama enda lollitamise muinasjutuga, et vaktsiin hoiab ära nakatumisi, haigestumisi ja surmasid. Kindlasti, mingit mõju koroonavaktsiinid omavad, aga palju vähem kui reklaamjuttudes lubatud.

Me peame lõpetama naiivse uskumise, et maskid meid viiruse eest kaitsevad. Kui inimesed haigestuvad ja surevad hoolimata maski kandmisest, siis peaks ka kõige aeglasematele kohale jõudma, et tegemist on valeusuga.

Ja mis kõige tähtsam, me peame juba eos peatama meedias üles lõõtsutava nõiajahi normaalsete inimeste vastu. Meil on olemas teadmine, et loomulik immuunsüsteem pakub viiruse vastu laiemat ja tugevamat kaitset kui koroonavaktsiinid. Meil on olemas teadmine, et haiguse läbi põdemine, isegi leebete nähtudega, annab püsiva ja kindla immuunsuse.

Nakatumise ja haigestumise seisukohalt on kõige ohutumad inimesed, kes on haiguse läbi põdenud. Seda arvesse võttes on nõiajaht ning hoogtöö korras toimuv vaktsineerimine arulagedused, mida eestlaste taoline väikerahvas endale lubada ei tohi.

Karl Olaf Rääk, kolumnist

Viited:

Vaktsiinivastane hooldaja nakatas 18 patsienti, kolm neist suri (EPL, 13.09.2021)
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94574205/vaktsiinivastane-hooldaja-nakatas-18-patsienti-kolm-neist-suri

JUHTKIRI | Ohtlik vaktsiinivastane tuleb vallandada (EPL, 15.09.2021)
https://epl.delfi.ee/artikkel/94587271/juhtkiri-ohtlik-vaktsiinivastane-tuleb-vallandada

Study: Vaccinated people can carry as much virus as others (AP News 31.07.2021)
https://apnews.com/article/science-health-coronavirus-pandemic-d9504519a8ae081f785ca012b5ef84d1

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused