Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus juhib meid vihma käest räästa alla – meeleavaldusel näeme!

20.01.2022
Tallinn, Vabaduse väljak
© UU

Kuigi peaminister Kaja Kallas ütles eile, et kõrgete energiahindade kompenseerimisega pole kiiret, ronis oma mõlemast jalga lonkav valitsuskoalitsioon nahast välja, et saada enne laupäevast rahva meeleavaldust mingiski osas kokkuleppele, sest valitsus kardab rahvast. Koalitsioon on tegutsenud aeglaselt ja üleolevalt. Ometi meelavaldus elektrihinna allatoomiseks laupäeval toimub kindlasti, sest üks asi on ajutine kompenseerimine, teine aga kogu selle börsi- ja hinnasüsteemi muutmine.

Sest hambad ristis koos püsiva Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse tänane otsus on ajutise efektiga, mis juhib rahva edasi ikkagi vihma käest räästa alla.

Mingil hetkel saab raha ikkagi otsa. Ning praegusele leevendusele minev summa käristab Eesti elu peagi mujalt. Niisiis, kompenseerimine kolme kuu ulatuses, ei anna palju võimalust hingata. Pealegi on väljapakutud ebaõiglased ning peale esialgse näilise efekti ei anna see suurt midagi.

Lisaks sellele on üleval hulk muid kriise, mis nõuavad otsustavat ja kiiret tegutsemist ning tarka juhtimist.

Jutt on mõistagi nii julgeoleku- kui ka tervisekriisist.

Just täna ületati koroonarindel järjekordne rekord – Eestis tuvastati ööpäevaga rekordilised 3159 positiivset testi.

Ja nüüd justkui suure teenena välja pandud 380 miljonit eurot lisaraha riigikaitsele tõstabki Eesti kaitsekulud 2,6 protsendi peale, nagu on EKRE ette pannud. Aga jälle – liiga hilja! Nii, nagu ka piiri ettepoole väljaehitamise plaan. Kõik need EKRE pakutud ideed ja kavatsused jõuavad mingil hetkel kohale, kuid sedagi sageli poolikult.

Kokkuvõttes on Eesti elu halvasti juhitud ning üha halvemaks läheb, kui hakatakse enne järgmisi Riigikogu valimisi enda erakonna edu, mitte aga riigi ja rahva peale.

Seega tulevad kõik juba laupäeval kell 12 Tallinnasse Vabaduse väljakule meelt avaldama, et anda teada, mida nad sellisest valitsusest mõtlevad.