Valitsuskoalitsioon: tõstame elektri hinda, et hinnatõusuga võidelda

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Nüüd läheb küll märki ütlus, et pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.

“Loome raskusi selleks, et et neid võita – see nõukaaegne pilaloosung kerkib hoogsalt pildile, jälgides seda, kui atsakalt lubavad valitsuskoalitsiooni esindajad enda tekitatud probleemidega võitlema asuda.

Tõepoolest, elektri, samuti nagu gaasi ja muu kütuse hinnad on hirmuäratava kiirusega kerkinud. Aga kerkimise põhjus ei ole vääramatu loodusjõud ega tulnukate invasioon, vaid nendesamade poliitikute ja erakondade senine tegevus.

Energia hinnatõusul puuduvad objektiivsed põhjused. Me maksame ränka hinda, kuna mõningad tegelased on tõtanud liituma iga lepingu, ühingu, organisatsiooni ning paktiga, mille sõlmimise ajal oli võimalus tähtsate tegelastega sama pildi peale sattuda või koguni möödaminnes õlale patsutatud saada. Poetati allkirju ja võeti kohustusi, mis tuleb nüüd rahval kinni maksta.

Valitsuskoalitsiooni mõttemaailmast annavad aimu suurejoonelised ideed, nagu triikraua kasutamise jaoks sotsiaaltoetuste nurumine, öösiti pesu pesemine või kord nädalas dušši all käimine, et majapidamises lausa mitmekümne sendi eest elektrit kokku hoida.

Lisaks lubadused juba järgmisel nädalal kindlasti hakata arutama seda, kuidas probleemiga tegelemisega alustamise komisjoni loomist järgmise aasta algul arutama hakata ehk asjad nii-öelda lauale tõsta. Inimestel on häda käes nüüd ja praegu.

Kantseliidimulli ning jahmatava rumaluse ennaktempos genereerimine siin abiks ei ole. Kilplaste kombel sahmimine ajab asjad veel hullemaks.

Öeldakse, et hullumeelsus on see, kui ühtmoodi käitudes loodetakse teistsugune tulemus saada. Sama kehtib poliitikas. On hullumeelne eeldada, et aastaid kobarkäkke kokku keeranud seltskond suudab sisseharjunud viisil jätkates midagi paremat saavutada.

On naiivne uskuda, et seltskond, kes on harjunud iga ilmakaare suunas maani koogutama, taipab järsku üllatusega, et oma rahvas vajab samuti kaitset ja tähelepanu. Enne valimisi sellesuunalisi vihjeid ju tehakse, kuid mitte eriti veenvalt.

Õnneks on valimised lähedal. Küll kohaliku omavalitsuse valimised, aga mõju on neil siiski laiem. Inimesed, minge valima. Aidake riik hukatuse teelt kõrvale kallutada, rongijuhiks tikkunud piilupardid puu taha puhkama saata.”

Karl Olaf Rääk, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused