Varro Vooglaid: kuidas on Eestis NordPooli elektriräkit üldse võimalik?

Arvamus,
©Uued Uudised
Elektri- ja soojuskandjate kriis on Suurbritanniat eriti rängalt tabanud. Pilt on illustratiivne.

Juristiharidusega Varro Vooglaid juhib ühiskonna tähelepanu sellele, et elektrihindade ümber toimub salastatud väljapressimine, millest valitsus ei üritagi aru saada.

“Nagu me teame, toimib Nord Pooli “börsisüsteem” toetudes absurdsele reeglile, et kõik ühe piirkonna inimesed peavad maksma elektri eest sellist hinda, millega oli keegi kõige kallimalt nõus elektrit ostma.
Ehk hinna kõigile paneb paika kõige kallim pakkumine.

Samas on täiesti absurdsel kombel ja täiesti arusaamatul põhjusel salastatud, kes neid kõige kallimaid pakkumisi teeb.

Kas me peaksime tõsimeeli uskuma, et leidub sadomasohhistlikke lolle, kes teevad lihtsalt täiesti omakasupüüdmatult pakkumise soetada elektrit hinnaga 4000 eurot MWh + km, määrates sedasi ka hinna kõigile teistele?

Pigem on küsimus selles, kas leidub üldse keegi, kes usuks, et niisugune pakkumine ei ole seotud tootjate või vahendajate endiga, et “turuhind” üles ajada ja selle kaudu meeletult raha kasseerida?

Kuidas saab süsteem üldse niisugusel kujul aktsepteeritud olla, kui sedavõrd banaalsete manipulatsioonide välistamiseks polegi mingeid süsteeme paika pandud?

Kuidas saab nii olla, et ministergi laiutab kaamerate ees käsi ja seletab, et kahjuks me ei tea, kes sellise hullumeelse pakkumise tegi?

Päris tõsiselt, mida meil on veel vaja teada jõudmaks järeldusele, et tegu on reaalselt räkitiga?

Reaalselt on küsimus selles, millal alustatakse kriminaalmenetlust isikute suhtes, kelle otsustega on meie ühiskond niisugusele räkitile allutatud.”

Varro Vooglaid, SAPTK esimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused