Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Veiko Vihuri: toetus Reformierakonnale püsib, sest paljusid lihtsalt ei huvita, kui suurel määral on nende valitud seltskond moraalselt väärastunud

18.11.2022
Paljusid ei pane see pilt isegi mitte mõtlema.
© UU

Vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri nendib, et Reformierakonna jätkuval toetamisel võib olla lihtne põhjus – suurt osa inimestest ei huvita lastepilastamisjuhtumid ja kõrgeid hindu peavad nad ilmselt paratamatuks.

“Vahel küsitakse, kas Reformierakonna kõrge reiting on küsitlustulemustega manipuleerimise tulemus, et valmistada ette pinda e-hääletuse võltsimiseks. Ei ole ju loogiline, et valitsuse juhtparteid toetab üha halveneva elujärje ja üha kesisema tulevikuperspektiivi tingimustes üha rohkem inimesi. Või kui tuntakse muret julgeoleku pärast, siis Reformierakond ei ole selles vallas just palju ära teinud.

Kuid vahest on vastus lihtsam ja konservatiividele häirivam: väga suurele osale eesti rahvast meeldibki selline poliitika või vähemalt retoorika, mida klopitakse üles muuhulgas ka Muutini abil. Kui riigikogu valimised toimuksid täna, saaks Reformi, E200 ja sotside seltskond kokku 51 kohta.

Seda osa rahvast ei morjenda vähimalgi määral Mihkelsoni pildid, Kaja Kallase apartheidipoliitika, demokraatia reaalne kärpimine, riiklikust suveräänsusest loobumine. Lihtsalt ei huvita. Pole olemas.

Või nagu kommenteeris Ameerika valimisi üks sealne õigusteadlane: “Naljakas on kõrvalt vaadata, kuidas vabariiklaste tüübid arutavad tagantjärele, millised kandidaadid oleksid võitnud. Samas kõige lihtsam hüpotees on selline, et olemas on kriitiline mass hääletajaid, kes toetavad pahem-progressismi ja seda sisuliselt ainult teoloogiliselt pinnalt [usust] lähtudes ning hoolimata tagajärgedest, mida nende usuvalimised kaasa toovad.”

Ka Eestis on ilmselt olemas kriitiline mass pahemprogressismi toetavaid valijaid või selle ideoloogiaga kaasajooksikuid, kelle arvates nii on õige ja peabki olema. Ja neid ei huvita absoluutselt, kui suurel määral on nende valitud seltskond moraalselt väärastunud, sest neid ei huvita tõde, moraal vms kategooriad.”