Venemaa abistab Ameerikat. Mis edasi?

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Venemaa sõjaväe transpordilennuk svalmistumas tartima USA poole koos abisaadetisega.

Seoses koroonaviirusega ja sellest tekkinud majanduskrahhiga, on muutumas ilmselt ka poliitilised jõujooned. Ohu märke on juba praegu näha, kui Euroopa Liit näitab end jõuetu monstrumina ning riigid otsivad endale abisaadetisi läkitades liitlasi. Selles mängus näivad trumbid olevat Hiina käes, kuid ka Venemaa noolib oma,

Näiteks saatis Venemaa sõjalennuki NATO-sse kuuluvasse Itaaliasse koos abiga, millest suur osa küll kasutuks osutus. Aga žest seegi. Itaalias, kelle Euroopa Liit tema hädas üksi jättis, põletatakse juba siniseid tähelippe ning ennustatakse, et kriiis raugedes on saapamaa järgmine, kes Ühendkuningriikide järel liidust lahkub. Ja kohe olid platsis venelased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veelgi ilmekam žest tehti Venemaa poolt aga nüüd, kui ka USA suunas startis lennuk meditsiinivarustusega.

Vene pool märkis, et „pakkudes Ameerika kolleegidele abi, lähtub president sellest, et kui Ameerika meditsiinitarvete ja -materjalide tootjad hoo sisse saavad, võivad nemad vajaduse korral samaga vastata“.

Ameerika Ühendriigid on muutunud pandeemia järgmiseks epitsentriks ning venelaste abi pärast Putini ja Trumpi telefonikõnet võiks ju pidada igati humaanseks tegevuseks, kuid päris nii must-valged need asjas siin maailmas ei ole ja Eesti saab seda mängu jõuetult vaid kõrvalseisjana pealt vaadata.

6 commentsOn Venemaa abistab Ameerikat. Mis edasi?

 • Avatar
  Aleksander

  Rahu kodanikud. Vene propaganda on muidugi osav aga see ei tähenda, et peale RT pole enam maailmas muid infokanaleid. Venemaa ei andnud USAle abi, ta MÜÜS ameeriklastele kaitsevahendeid. See, et venelased proovivad igal võimalusel oma sõjaväelasi ja militaartehnikat kaamerate ette tuua… propas on nad tõesti maailma esirinnas. See, et venemaal endal kaitsevahendeid napib propa muidugi ei räägi

 • Avatar

  Kui vaadata millega see “lääs” viimased aastad tegelenud on, siis ei teagi, kes on vaenlane? Venemaa pole vägisi pele surunud ei multikultit ega lillandust. Venemaa pole lastele propageerinud enda sandistamist “soomuutmise” nime all. Venemaal ei karistata inimesi selle eest et nad on kristlased. Venemaa ei toeta islamiterrorismi Õhtumaades. Seda loetelu võiks jätkata, aga kokkuvõtvalt – Venemaal on probleeme, kuid need on suures osas riigisisesed probleemid ja neid ei ekspordita sedavõrd jõuliselt ja pealetükkivalt nagu seda teeb “demokraatlik lääs”. Lisaks on “demokraatliku lääne” poolt eksporditav lihtinimlikult jälk ja loomuvastane.

  • Avatar
   Aleksander

   Imelik, miks tatari-mongoli kultuuriruumis elavad Nojahid piinlevad jätkuvalt ‘läänes’, kui on paradiis on lausa kõrval. Seda, et venemaa ongi terrorism ja see on nafta kõrval teina ekspordiartikkel muidugi selles rääkimine tatari-mongoli kultuuriruumis tabu.

  • Avatar
   Elmer Hill

   Nojah`i mõttel on jumet.See ei tähenda tingimata, et ta sinna Vnemaale nii väga tikub, aga seal on palju elutervet mõtlemist, mis Läänes kadunud on.

 • Avatar
  Leo Viller

  Täiesti nõus lp donaldiga. Hiinalt ei ole Venemaal midagi muud oodata kui vähemalt poole Siberi kaotsiminekut. Iseasi muidugi, mida USA tasuks selle liidu eest Venemaalt välja tingib. Ja üleüldse – umbes kaks sajandit tagasi elas Venemaal munk Avel, kes hämmastava täpsusega ennustas ette Venemaa valitsejate ( Katariina II, Paul I, Aleksander I ) saatusi. Aveli ennustuse kohaselt laguneb Venemaa 2020. aastal

 • Avatar

  USA liidus Venemaaga Hiina mõjujõudu ohjeldamas. Parem kui Venemaa liidus Hiinaga Lääne vastu.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused