VIDEO: Riigikogu esimees taasiseseisvumispäeval: Peame säilitama usu oma riiki, rahvasse ja tulevikku

Arvamus,
- Updated

Riigikogu esimees Henn Põlluaas meenutas taasiseseisvumispäeva pöördumises, et 29 aastat tagasi varises kurjuse impeerium kokku ning Eesti kuulutati taasiseseisvaks ja lahku löönuks meid okupeerinud Nõukogude Liidust.

Tere, hea eesti rahvas!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Täna 29 aastat tagasi, 20. augustil 1991, kuulutati Eesti taasiseseisvaks ja lahku löönuks meid okupeerinud Nõukogude Liidust. Seda tehti Ülemnõukogu ja Eesti Kongressi ühise deklaratsiooni alusel.
Üle poole sajandi kestnud verine kommunistlik totalitaarrežiim oli kõikuma löönud. Vaatamata mõningasele sulale hoidis Moskva aga endiselt võimu enda käes ja vanameelsed kommunistid kavatsesid augustiputšiga selle põlistada.

Eesti oli perestroika-aegsete rahumeelsete protsesside üks eestvedajaid. Rahvas oli otsekui uuele päevale ärganud. Toimusid Hirvepargi meeleavaldused, tähistati Tartu rahu ja vabaduspäeva, aktiviseerusid loomeliidud, korraldati öölaulupidusid ja laulva revolutsiooni võimsaid meeleavaldusi ning toimus Balti kett.

Esialgu vargsi, kuid järjest suurema hooga loodeti ja nõuti Eesti vabanemist Moskva ikkest. Kuni saabus august 1991, kus oma sõna tuli öelda kindla poliitilise otsustusvõimuga. See nõudis julgust, okupatsiooniväed olid Eestis ja mitte keegi, kes hääletas iseseisvuse taastamise poolt, ei saanud olla kindel enda julgeolekus. Kuid see julgus oli olemas.

Ka meil olid, nii nagu Moskvaski, vanameelsed, reaktsioonilised kommunistid, impeeriumimeelsed saadikud, putšistide pooldajad ja interrindlased, keda toetasid okupatsiooniarmee täägid. Eesti iseseisvuse eest võitlejad olid aga võrreldamatus moraalses ülekaalus. Eesti Kongressi ja Ülemnõukogu progressiivsete saadikute taga seisis terve eesti rahvas.

Kui taasiseseisvus välja kuulutati, tuli eestlastel pisar silmi. Tankid lahkusid. Hirm haihtus. Kurjuse impeerium varises kokku. Ootusest ja lootusest vabadusele oli saanud reaalsus.
Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil tähistame erakordset sündmust Eesti ajaloos. Hoidkem ja kaitskem seda saavutust, eesti rahvast, suveräänsust, oma lippu, au ja uhkust.

Olenemata olukorrast, uudsetest julgeoleku- ja turvariskidest, poliitilistest vaidlustest ja meile võõrsilt imporditud väärtustekonfliktist tuleb meil kokku hoida. Eestlasi on vähe, oleme üks väiksemaid rahvusriike maailmas. Me peame säilitama usu oma riiki, rahvasse ja tulevikku ning püüdma parema homse poole. Nii, nagu seda tehti Eesti riigi loomisel ja taasiseseisvumisel.

Hoidkem priiust, hoidkem üksteist ja säilitagem oma vabadusetahe. Kaunist taasiseseisvumispäeva kõigile! Elagu Eesti!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused