Vsevolod Jürgenson: jõuluootus annab praegusel ajal usku, et halb peagi taandub

Arvamus,
- Updated
Meie jõulud on kuusest lahutamatud.

“2020. aasta on olnud meile keeruline. Oleme pidanud elama kõrvuti kurja haigusega, loobuma paljust, et lähedasi ja ennast tõve eest kaitsta. Kuid saabuval jõuluajal on meiega lootus, et nagu kõik kuri kord taandub, saab seegi proovilepaneku aeg läbi ning juba mõne kuu pärast avaneb maailm meie ees taas sellisena, nagu oleme harjunud – avatud, turvalise ja rõõmurikkana.

Just lootuses peitub jõulusõnumi ainukordsus, jõud, mis sisendanud inimkonnale aastasadade vältel tulevikuusku paremale, siiramale ja hoolivamale maailmale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Need jõulud veedame pere keskel. Suured peod ja trallid jäävad pidamata ning mõnes mõttes on see isegi hea, tuues selgemalt esile jõulude sügavaima tähenduse. Ent ärgem unustagem selles poolsuletud tegelikkuses meeles pidada sugulasi ja sõpru, kes elavad üksi. Leidkem aega neile helistada, tervise kohta pärida, neid oma tähelepanuga rõõmustada. Olgem igaüks eraldi, ent siiski koos! Liitku meid jõuluvalguse julgustav sära!

Juba enam kui kaks tuhat aastat tähistab maailm lapse sündi, kellest on saanud elu ja tuleviku sümbol. Tehkem ka aasta 2020 jõuludel kõik selleks, et laste silmad säraks, et nad tunneksid rõõmu! Kuid meie hool ei tohi lõppeda jõuluaja möödudes.

Eestis pole mitte kõigil pilvitu lapsepõlv. Ligi 300 tuhat eesti inimest elab allpool toimetulekupiiri, neist neljandik lapsed. Mõelgem, kuidas järgmisel aastal, kui kriisist lähtuv tööpuudus ähvardab süveneda, oma kaasmaalasi aidata. Enne, kui tükime lahendama muu maailma probleeme, tuleks meil kodus asjad korda seada.

Need kelle leivanumbriks on muretseda rassilise rõhumise ja vähemuste olukorra pärast, võiksid plakatitega tänavail tammumise asemel aidata Toidupangal annetusi koguda või korraldada kampaaniaid Eesti vähekindlustatute toetuseks. Nii suudaks nad rakendada oma ülekeeva energia tegevuseks, mis aitab lahendada tõelisi, mitte imporditud klantsprobleeme.

Öeldakse, et lapsed sünnivad siia ilma inglitiibadega, mis elu jooksul kaovad. Küsigem endalt, mida saame teha, et lend ei lakkaks, et tiivad kannaksid ka aastate möödudes, et kurjus ei närtsitaks elu ega tapaks rõõmu. Jõululaps andis meile võimaluse eneses valgust leida. Kasutagem siis seda ja uskugem endasse!

Rõõmsat jõuluaega!”

Vsevolod Jürgenson, Mustamäe Linnaosakogu liige

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused