Vsevolod Jürgenson: koroona uus tulek – jääme rahulikuks

Arvamus,
©Uued Uudised
Covid-19

Koroona on taas pead tõstmas, ent seekord õnneks leebemas vormis. Haigusjuhud ei ole enam nii tõsiste tagajärgedega kui kevadel ning uudised vaktsiini turule tulekust sisendavad optimismi. Siiski tuleb haigust ka täna tõsiselt võtta ning meenutada kriisiaja õppetunde, et viirusest üle olles jätkata võimalikult normaalset elu.

Eestis on nakatumiste arv olnud madal ja kaotused väikesed tänu inimeste teadlikkusele ja enamuse riskikäitumisest hoidumisele. Kuigi inimesed on koroonameetmetest väsinud, tuleb täita hajutatuse, kätepesu ja muid reegleid. Loodame, et veidrast protestivaimust kantud koroonameetmete vastased meeleavaldused jäävad Eesti nägemata, sest enamus meie inimestest on haritud ja mõistavad haiguse ennetamiseks mõeldud suurema isolatsiooni ning füüsilise suhtluse piiramise vajadust. Ka kõrge nakatumisega riikidega piiride kinnihoidmist saab käsitleda kui hädavajalikku eeldust madala nakatumistaseme hoidmiseks, mitte turismisektori ja lennunduse pahatahtlikuks lämmatamiseks nagu osa süüdimatuid püüab näidata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui sotsiaalmeedias ja mõnede netilehtede lugudes ning kommentaarides võib kohata koroonameetmete teemalist hüsteeriat, siis valitsuse tasemel ei tohiks edastada vastuolulist ja ennatlikku infot nagu näiteks soovitus ühistranspordist loobuda, igal võimalikul juhul maski kanda, eranditult kõigist reisidest hoiduda. Hüsteeria koroonateavituses ei distsiplineeri inimesi vaid paneb soovitustes kahlema. Vähemalt riigimeedia peaks koroonateemat käsitlema teaduspõhiselt ja rahulikult, et leviks tõene info. Iga meetme puhul peaks valitsus tooma välja selle eeldatava kasuteguri. Näiteks, mida annab alkoholimüügi lõpetamine kell 23.00. Aga kui lõpetada 24.00? Selgusetus süvendab protestimeeleolusid.

Kui tahame majanduse madalseisust kiiremini väljuda, tuleks ettevõtluse otsetoetuste asemel kehtestada kodanikupalk, mis suurendaks tarbimist ja elavdaks majandust.

Vaktsineerimisest tuleks rohkem rääkida. Kui Venemaa vaktsiin tõesti kasutusele tuleb, peaks seda teemat uurima ja kui vaktsiin töötab, ei tohiks sellest loobuda üksnes seetõttu, et meil puuduvad Venemaaga soojemad suhted.

Kõik kolmandatest riikidest pärit töötajad tuleb allutada neid siia toonud ettevõtete kulul sundtestimisele. Eriti ohtlik on Wolti ja Bolti praktika, kasutada toidukulleritena kolmandatest riikidest tervisekontrolli mitte läbinud ja ohutusreeglitest mitte hoolivat tööjõudu. Inimesed peaksid enne mõtlema, kui potentsiaalse haiguselevitaja endale koju tellivad.

Võiksime jääda rahulikuks, sest koroona uus laine ei too Eestis kaasa kõrget nakatumist, kuna senised meetmed on õigeaegsed ja meie inimesed oma põhiosas käitunud targalt.

 

Vsevolod Jürgenson, Mustamäe Linnaosakogu liige

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused