Wesse Allik: EKRE väidetavast Kremli-meelsusest, puust ja punaseks

Arvamus,
©UU
Wesse Allik.

Reformierakond on valimispeole tulnud jälle sama vana lauluga veidi uues kuues, kirjutab EKRE saadik Tallinna volikogus Wesse Allik. Uued Uudised vahendavad tema arvamusloo.

“Oravaparteilastel on Keskerakonnale lisaks tekkinud uus Kremli agent – selleks on väidetavalt EKRE. Kuulipilduja taga istub Urmas Sutrop, kelle sulest mõnda poliitilist artiklit ilma Kremli agentideta on üldse raske leida, snaiperitööd teeb vahel aga ka Eerik-Niiles Kross. Näiteks Postimehe lugu “Eerik-Niiles Kross: E-KRE-ML” – enne valimisi jõutakse sama plaat veel paar korda mängima panna.

Tänapäeva moeks on taaskasutus ja mõned aastad tagasi süüdistas sama seltskond EKRE-t koostöös hoopis Keskerakonnaga. Mingil põhjusel pole aga Riigikogus EKRE koostööst Keskerakonnaga jälgegi. Seoses Peeter Ernitsa äratulemisega pandi praegune koalitsioon Riigikogus hoopis noaterale – neil on alles täpselt ühehäälne enamus.

2017. aasta kohalikel valimistel varasemast kehvema tulemuse teinud Keskerakond oli Tallinnas samuti noateral, 79 volikogu kohast 40 oli nende käes. Kindluse saamiseks osteti hoopis Reformierakonnast tagasi Deniss Boroditš. Praegu sama juttu ajades teeks nad end lihtsalt lolliks.

Nüüd on tuldud välja süüdistustega koostööst Kremliga, mis jällegi on võetud varasemast ajast. Peamiselt käisid valimised Eestis alates 2000. aastate algusest praeguseni stiilis: Keskerakond – Reformierakond on vaeste rõhuja! Reformierakond – Keskerakond on Kremli agendid! Euroopa Liidu parlamendivalimiste järel aga istutakse ühise laua taha ALDE-s – oleme siiski koos liberaalid edasi.

Peale Savisaare minemalöömist on vene tiib Keskerakonnas võimu võtnud ja nad ei varjagi enam seda, et nad ongi Kremli-meelsed. Näiteks Yana Toom räägib juba avalikult kultuuriautonoomiast ja teeb selgeks, kelle jalas on Keskerakonnas püksid. Sellega seoses on Keskerakonna poole näpuga näitamine ja karjumine „Kremli agendid!“ kaotanud oma võlu, kui Keskerakond ütleb vastu „Oleme jah!“.

Arvatavasti laiskusest midagi muud välja mõelda, kriipsutati vanadel plaanidel maha Keskerakond ja asemele kirjutati EKRE. Varem tuli Reformierakonna poolt ka natsisüüdistusi, kuid ju siis mõni nende PR-mees vaatas, et korraga süüdistada neid Kremli-meelsuses ja natsiks olemises oleks liiga jabur. Las natsiteema jääb sotsidele, kellel on nagunii järjest vähem midagi muud öelda.

Viimasel SDE volikogul Pärnus paistiski Ossinovski ainult siis elavnevat, kui sai rääkida EKRE-st. See vajaks eraldi psühholoogilist uurimist, miks välimuselt terve ja muidu noor mees paistab erutuvat ainult ühe asja peale.

Võttes ette praeguseks juba mitu tosinat Reformierakonna liikmete poolt kirjutatud artiklit sellel teemal, on üldised süüdistused olemuselt järgmised: vale, pooltõde ja demagoogia.

1. Vale: EKRE on NATO vastu! EKRE pole mitte kusagil öelnud, et me peaks NATO-st välja astuma või me oleks kuidagi selle vastu. EKRE programm ütleb otse „Meie julgeolek põhineb esmase kaitsevõime olemasolul, kohustuslikul ajateenistusel, totaalkaitsel, rahvusvahelisel koostööl ja NATO liikmelisusel.“

Me oleme just rõhutanud, et me peaks suuremat ja otsesemat kaitsealast koostööd tegema Ameerika Ühendriikidega, kes on NATO juhtriik, mitte norima mõttetut tüli selle presidendiga. Arusaamatuks jääb, mis põhjustel seda valet üldse levitatakse?

2. Pooltõde: EKRE on Euroopa Liidu vastu. EKRE pole Euroopa Liidu kui idee vastu. Meie nägemuses peaks see jääma iseseisvate riikide liiduks. Meie jaoks pole aga normaalne olukord, kus Brüssel haarab enda kätte järjest rohkem võimu ja dikteerib juba pea igas valdkonnas ette, mis on õige ja mis on vale käitumine.

EKRE on Euroopa liitriigi vastu. Pooltõde on ta selle pärast, et liberaalide nägemuse järgi me olemegi vastu nende ideaalsele euroliidule.

3. Demagoogia: EKRE väljaütlemised on kasulikud Kremlile. Kes on veidigi Vene meediaga kursis, peaks teadma, et vajadusel võidakse seal ka Ahto Lobjakale natsimunder selga ajada. Kremlil pole mitte kunagi olnud probleemiks Eestit näiteks natsiriigiks kutsuda, ükskõik kuidas kohalik valitsus ka ei üritaks Kremlile meele järgi olla.

Teisalt, mina näiteks ei tea täpselt mis on Kremlile kasulik ja mis mitte – pole lihtsalt seal sidemeid. Samas olen ma kindel, et Kremli vastavad töötajad võivad vägagi keerukaid mänge mängida, kus tööriistadeks (loodetavasti mitteteadlikeks) võivad olla ka näiteks Urmas Sutropi sugused „Kremli agentide paljastajad“.

Hermann Göring olevat öelnud, et tema otsustab, kes on juut ja kes pole juut. Hetkel tundub, et Göringi osa on endale võtnud Reformierakond, kes otsustab selle üle, kes on Kremli agendid ja kes pole. Tänu sellele on vaidlemine nendega ka suuremas jaos selgitamine, et „ei joo igal hommikul konjakit“.

Lõpetuseks annan Reformierakonnale ka tasuta soovituse – laske lahti oma PR-mees kes müüb teile EKRE vastaseks võitluseks juba 17 aastat kasutusel olevat ühte ja sama skeemi, mis töötas niivõrd-kuivõrd kunagi Keskerakonna puhul, aga EKRE vastu on ületanud „parim enne“ kuupäeva. Kulutate täiesti niisama head maksumaksja raha!”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused