Palagan USA ülemkohtu kandidaadi Brett Kavanaugh´ vastu algatatud süüdistuste ümber muutub üha naeruväärsemaks ja paneb mõtlema – kas selline ühiskond on enam normaalne?
Kes seda lugu täpsemalt ei tea, siis USA Ülemkohtus pidi ametisse nimetatama uus kohtunik, keda üritati juba pikalt diskrediteerida. Siis ilmus välja üks naine, vasakpoolse ülikooli 50. eluaastates professor, kes väitis, et keskkooli aegadel olevat Kavanaugh` teda ühel peol käperdanud, kusjuures ise oli ta purjus. Nüüd ilmus välja teinegi naine, kes väitis sama olevat juhtunud ka ülikoolis.
Eesti inimesele tundub mõistetamatu, et pensionieelses eas inimestele tuleb järsku meelde, kuidas kõrgesse ametisse määratav inimene teda kunagi käperdas ja ta peab seda nii suureks kuriteoks, et ei luba kandidaati ametisse panna. Keskkooli- ja tudengiaegsed seiklused on ju tegelikult mõlemapoolsed noore vere lõõmamised, kus minnakse tihti piire kompama. Tõenäoliselt aga midagi sellist üldse polnudki, praegu on vaja kõrvaldada üks ebameeldiv konservatiivist kohtunikukandidaat ja need naised on niiöelda tankistid, kes on kas ära ostetud või teevad seda inimese hävitamist teadlikult.
“USA ülemkohtu kohtuniku kandidaadi Brett Kavanaugh’ vastu esitatud seksuaalrünnaku süüdistused, mis ähvardavad nurjata tema ametissenimetamise, on täiesti poliitilised,” väitis president Donald Trump esmaspäeval. “On võimalus, et see võib olla üks kõige ebaõiglasem asi, mis kandidaadiga saab juhtuda, kuid ma olen kohtunik Kavanaugh’ga,” ütles Trump New Yorgis. “Minu arvates on see (süüdistused seksuaalrünnakus) täiesti poliitilised.”
Tegelikult pole selle loo puhul vaja millegi üle imestust tunda. Vasakliberaalide peamiseks relvaks ongi nendele jalgu jäänud inimeste igakülgne hävitamine. Kõik see käib täielikult Trumpi-vastaste kampaaniate raames.
Huvitav on vaadelda Eesti peavoolumeedia kaasajooksmist selle kuritegeliku palaganiga. Keegi ei tunduvat mõtlevatki sellele, kas on eetiline selle sõnnikulaotamisega kaasa minna, kus pensionieelikud keskkooliaegu arveteklaarimiseks kasutavad.
Aga ERR-i tasemest annab aimu libauudiste tänane vahendamine: kell 18.26 ilmus uudis “Allikad: USA asejustiitsminister esitas tagasiastumisavalduse”. Paraku selgub, et pole uudist ega tagasiastumist – vähemalt avaldamise hetkel.
“USA meedia teatel on asejustiitsminister Rod Rosenstein esitanud Valge Maja personaliülemale John Kellyle suusõnalise tagasiastumisavalduse.” – Selgub, et tegu on suusõnalisusega. “Väljanded – näiteks Axios ja Bloomberg – viitavad oma uudistes teemaga otseselt seotud allikatele.” Allikaid aga ei nimetata.
Edasine lugu on üles ehitatud oletustele. “Ühe allika sõnul tegi Rosenstein sellise otsuse,” kõlab üks ERR-i uudise lause. “Valge Maja olevat tagasiastumisvalduse vastu võtnud ning kuigi ametliku teadaande hetk pole veel selge, olevat üsnagi kindel, et pärast esmaspäeva Rosenstein sisuliselt enam ametis pole.” – Igal pool on pearõhk oletuslikul sõnal “olevat”.
Nii näebki välja üks libauudiste levitamine. Mõnda kindlat inimest rünnatakse valesüüdistustega ja edasi käib kõik oletuslikult. Ja selle mänguga jookseb kaasa ka Eesti peavoolumeedia.
ERR-i kallutatus ilmnes ka esmaspäevases saates Välisilm, kus globalismimeelne reporter Johannes Tralla püüdis iga hinna eest pangaanalüütikut Trumpist halvasti rääkima panna, kuid katseks see jäigi, sest saatekülaline oskas USA presidendi tegemistest ka head leida.