Praeguse meediainkvisitsiooni taustal on paslik meenutada üht üsna hiljutist lugu USA-st – kohtunik Brett Kavanaugh` ametisse määramise ümber toimunud nõiajahti.
President Donald Trumpi administratsioon esitas USA Ülemkohtu kandidaadiks konservatiiv Brett Kavanaugh`, kelle kandidatuur kippus kindlalt läbi minema, seega aga oleks 9-liikmelises Ülemkohtus vahekorra konservatiivide kasuks muutnud.
Seepeale algatas demokraatide leer meedia toel tõelise nõiajahi, et Brett Kavanaugh` kandidatuur läbi kukutada. Palo Alto ülikooli professor Christine Blasey Ford süüdistas Kavanaugh’d seksuaalses rünnakus. Intervjuus väljaandele The Washington Post kirjeldas Ford juhtumit, mis leidis aset 1980. aastatel, mil tema ja Kavanaugh olid keskkooliõpilased. Tegu polnud väidetavalt vägistamisega, vaid käe asetamisega teatud kohtadesse, kusjuures süüdistaja tunnistas, et mõlemad oli purjus.
Brett Kavanaugh` eitas kindlalt süüdistust ja keegi tollel teismeliste peol olnutest ei suutnud sellist juhtumit meenutada. Kohtunikukandidaati oli varem süüdistatud ka rassismis, kuid seegi süüdistus põrus. Kogu väidetavast ahistamisloost oli möödas 36 aastat!
Siis ilmus välja teine naine, kes väitis, et samasugune käperdamine toimus ka ülikooli ajal, ja siis kolmas, kes süüdistas noort Brett Kavanaugh`d üldse tüdrukute smugeldamises. Ükski süüdistus kinnitust ei leidnud ja üks naistest, Judy Munro-Leighton, võeti valesüüdistuste esitamise tõttu ka vastutusele.
Kogu loos toimus ulatuslik FBI juurdlus, kus püüti üha uute süüdistustega saavutada see, et Kavanaugh` ei saaks ametisse enne vahevalimisi. Kuna juurdlus mehel süüd ei leidnud, kiitsid nii USA senati õiguskomitee kui ka täiskogu tema kandidatuuri heaks ja mullu oktoobris astus Brett Kavanaugh` USA ülemkohtunikuna ametisse.
President Donald Trump vabandas hiljem Brett Kavanaugh` ja tema pere ees kannatuste eest, mis neile osaks langesid. Kogu juurdluse, kohtuistungite ja senati koosolekute ajal ümbritsesid sündmuskohti sajad hüsteerilised meeleavaldajad, peamiselt demokraatide poolt ülesköetud naised.
Kogu saaga jooksul kirjutas USA peavoolumeedia Brett Kavanaugh`st kui kindlast süüdlasest, samuti ka Eesti oma. Breitbarti kolumnist John Nolte aga tõi välja, kuidas NBC News varjas tahtlikult olulist teavet, mis oleks aidanud Kavanaugh’l kaitsta end Julie Swetnicku poolt esitatud vägistamissüüdistuste vastu – see info oleks löönud Swetnicku süüdistused kohe uppi. Lisaks lasi NBC eetrisse ja avaldas ühtegi faktikontrolli tegemata Kavanaugh vastased süüdistused, ehkki väga kiiresti selgus, et tegemist on valesüüdistustega. NBC ei võtnud kordagi vaevaks väiteid enne eetrisse laskmist kontrollida.
See NBC käitumine on ju täiesti tuttav pilt ka Eestis, kus on võetud suund jalgujäänud inimeste täielikule hävitamisele, mis on neomarksismis üks olulisi relvi teisitimõtlejate hävitamiseks. Vaat siitkaudu on Eestisse jõudnud Urmo Soonvaldi kirjeldatud täielik pimedus!