BNS avaldas Briti ajakirjaniku ja The Economist toimetaja Edward Lucase kolumni, kus ta on Venemaa ja Putini osas on suuresti täppi pannud, eriti selles, mis puudutab Kremli agressiivset nahaalsust ja Lääne hambutust.
Lõpupoole aga keerab Lucase arvamusavaldus täiesti globalismi rööbastesse ning ta seob taas järjekindlalt kokku autokraatse Putini ning rahvuslased, EL-is oma õiguste eest seisjad ja üleilmastumise vastased.
“Mujal on Venemaa raha, propaganda, hirmutamise ja muude mürgiste võtete laine kukutamas riike, parteisid ja institutsioone nagu doominokive. Härra Putin oli tegelik võitja Itaalia valimistel, kus mõlemad edukad koalitsioonid on varjamatult Kremli-meelsed,” kirjutab Lucas.
Ta jätkab materdamist: “Venemeelne kandidaat Miloš Zeman võitis hiljuti Tšehhi presidendivalimised. Ungari on juba Venemaa taskus; Kremli-sõbraliku paremäärmusliku valitsuse juhitav Austria liigub samas suunas. Vene luurajad on isegi ära kasutanud Poola ja Ukraina aastakümnete taha ulatuvaid erimeelsusi ajaloo üle, et kahjustada kunagi lähedasi ja strateegiliselt ülitähtsaid sidemeid piirkonna kahe suurima läänemeelse riigi vahel.”
Ta seostab täiesti meelevaldselt Venemaaga ka makedoonlaste rahvuslikku uhkustunnet: “Kreeka ja Makedoonia absurdses tülis endise Jugoslaavia vabariigi nime üle toetab Venemaa mõlema poole kõige äärmuslikumaid ja järeleandmatumaid jõude. Selle tulemusena on peatunud NATO ja EL-i laienemine, parim tee stabiilsuseni endises Jugoslaavias.”
Seega on Lucase meelest kogu Visegradi nelik ja teised Brüsseli diktaadi vastu välja astuvad jõud kohe automaatselt Kremli käepikendus. Sama luukalik sildistamine on nähtav ka Eestis EKRE puhul — nii kui väljendud peavoolust erinevalt, nii oled kartellierakondade ja meedia jaoks kohe putinist. Õnneks on see sildikleepimine Eestis populaarsust kaotamas, sest talupojamõistusega eestlane ei kipu kama, regilaulu ja tuljakut kohe kasatšoki, vodka ja boršiga seostama.
Laia silmaringiga Lucas on kaasa läinud tüüpilise Lääne mõttelaadiga: kes kahtleb Lääne väärtustes, see toetab automaatselt türanniakursile asunud Venemaad. Läänes on vabadus, Idas türannia ja “valik on sinu”, kolmandat teed pole. Ning kuna Venemaad juhib Vladimir Putin, siis järeldub sellest, et kes ei toeta näiteks homopaaride abiellumis- ja lapsendamisõigust, toetab Putinit — sellise jäiga mustvalge loogika peale võib vaid õlgu kehitada.
Keegi ei eitagi, et globalistide ja rahvusriikide kokkupõrge Euroopa Liidu sees on Putinile kasulik — talle on meeltmööda kõik, mis Läänt nõrgendab. Samas aga on ülimalt küüniline, vastutustundetu ja kuritegelik väita, et rahvusriikide-põhist Euroopa Liitu nõudvad poliitilised jõud on kohe Venemaa režiimi käepikendus. Euroopa vajab ühtsust — seda saab kõige lihtsamalt saavutada, kui Brüssel lõpetab föderaliseerimise ja tunnustab rahvusriikide suveräänsust, ja siis kaob ka Putinil võimalus Vana Maailma lõhenemisest kasu lõigata.
Muide, ühte “Putini käsilaste” loomise varianti on kirjeldanud Breitbart: enne valimisi keeratakse Prantsusmaa Rahvusrindel kõik rahakraanid Lääne pankades kinni. Kuna sedavõrd suures riigis on valimiskampaania väga kulukas, peab Marine Le Pen otsima laenuandjat mujalt, eelkõige Ida-Euroopast, seal aga on alati pangaga seotud keegi, kel on sidemed ka Kremliga, sest sellised pangad opereerivadki Lääne ja Ida vahel. Ja siis avanebki võimalus näidata Rahvusrinde ja Kremli seost selle kaudu, et pangas on kellelgil venelastest arve — näete, selle rahaga makstakse ka Le Peni valmiskampaania kinni.