Uued Uudised

Endine tippajakirjanik juhtis tähelepanu vohavale silmakirjalikkusele: EKRE ei tükkinud valitsusse, neid paluti sinna

Uute Uudiste hoolas jälgija Toomas Mattson, kes sageli jagab meie uudiseid ka enda Facebooki seinal ja keda teatakse kui Postimehe endist legendaarset ajakirjanikku, võttis sotsiaalmeedias sõna EKRE kiituseks.

Kommenteerides Delfis avaldatud paskvilli, mis oli kokkuvõte Financial Times’i artiklist, kus siunati taas kord “Eestis võimule pääsenud paremäärmuslasi Eesti maine kahjustamise pärast”, kirjutas Riigikontrolli suhtekorraldajana töötav Mattson, et süüdistada EKRE-t valitsusse minemise eest on sügavalt ebaõiglane.

Toomas Mattson: „Lugedes erinevaid käsitlusi EKRE valitsuses oleku teemal, kumab neist tihtipeale läbi etteheitev toon EKRE suhtes. See on minu kui kodaniku ja valija arvates EKRE suhtes sügavalt ebaõiglane. Nad ei ole ennast kuidagi valitsuse liikmeks-osaliseks sahkerdanud, sinna jõuga tükkinud. Vastupidi, EKRE partnerid palusid neid valitsusse, soovisid, et EKRE tuleks nendega koos valitsusse. Mul ei ole küll mingeid etteheiteid või okast hinges, et EKRE sellele kutsele jaatavalt vastas. Seepärast tundub mulle vägagi silmakirjalik, kui mõni nendest, kes on ise selle valitsuskoosluse sünni poolt hääle andnud/selles osaleb, püüab teha nägu, et EKRE põhjustab valitsusele ja riigile maineprobleeme.“

Huvitavad olid ka selle postituse kommentaarid. Osa neist ei pidanud Financial Times’i üldsegi tõsiseltvõetavaks väljaandeks. Osa arutles, kes selle maineteema taas välismeediale suhu pistis.

Teadusajakirjanik Tiit Kändler: „Financial Times on allakäinud majandusteadlaste selts, olukorras, kus majandusteadlastel ei ole enam kusagile alla käia. (—) Selge, et millestki peab kirjutama, ja olgem rõõmsad, et meid sääski elevantideks puhutakse“.

Endine poliitik Tõnis Palts: „Kas keegi oskab mind juhtida mõne välismaal maine kahjust rääkiva isiku juurde, kes ei ole saanud mainekahju sisendit Eestist maine kahjust rääkijatelt. Me käime kangekaelselt mööda maailma ringi ja räägime, et meil on mainekahju, kas Te ikka teate, et meil on mainekahju, no, kas ikka teate, ah pole kuulnud, no nüüd teate.“

Vaat nii. Kommentaarid – nagu öeldakse – on liigsed.

UU

Exit mobile version