Uued Uudised

FOTOGALERII: Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitles varivalitsust, mis koosneb oma ala asjatundjatest

Teisipäeval esitles Eesti Konservatiivne Rahvaerakond Tallinnas Radissoni Bu Sky hotellis oma varivalitsust, mis koosneb oma ala asjatundjatest.

Uues kabinetis on kümme ministrit, mis tähendab mitmete ministeeriumide liitmist. Peaminister on suursaadik, Riigikogu liige 2015. aastast, Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees, ettevõtja, publitsist ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Mart Helme sõnul lähtus erakond varikabinetti koostades kahest printsiibist: et ministrid oleksid oma valdkonnas kompetentsed ja et neil oleks selgroogu ametnikud tööle panna. “Ainus erakond, kes toob Eestisse muutusi, on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja need inimesed siin laua taga on valmis neid muutusi oma haldusalas ellu viima.”

Helme täpsustas, et rahvuskonservatiivid ei sea endale liiga suuri illusioone, kõigist ministrikandidaatidest ei saa ehk kohe ministreid, aga nad peavad alati olema valmis valitsuses kohti sisse võtma. Ta kritiseeris ka rahandusministeeriumi ülevaadet erakondade valimislubaduste hinnast ja täpsustas, et EKRE puhul ei arvestatud riigi odavaks muutmist.

“Üks osa sellest on, et me paneme oma valitsuses mitu ministeeriumi kokku,” lausus Helme. “Portfellita ministrid kaovad ära, Eesti ei ole nii rikas riik. Me hakkame ka kulusid ja raiskavaid ametkondi koomale tõmbama ning teeme riigi odavamaks ja efektiivsemaks.”

VARIVALITSUSE KOOSSEIS

Siseminister on brigaadikindral reservis Alar Laneman, kes oli aastatel 2002–2007 Eesti kaitsejõudude peastaabi ülem, aastatel 2001–2002 maaväe staabiülem ja 1995–1998 Balti pataljoni (BALTBAT) ülem.

Kultuuriminister on suursaadik, filoloog, tõlkija ja Eesti Kirjanike Liidu liige Toivo Tasa, kes on olnud ajakirja „Keel ja Kirjandus“ toimetaja, ajakirja „Vikerkaar“ peatoimetaja ning Eesti Instituudi peasekretär. Alates 1995. aastast on Toivo Tasa olnud Eesti suursaadik Austrias, Ungaris, Slovakkias, Tšehhi Vabariigis, Sloveenias, Šveitsi Konföderatsioonis, Horvaatias, Jaapanis ja Lõuna-Koreas.

Keskkonna- ja maaelu minister on ettevõtja ja tippjuht, AS Eesti Keskkonnateenused juhatuse esimees ning Tallinna volikogu ja selle keskkonnakomisjoni liige Argo Luude.

Kaitseminister on kolonelleitnant reservis Leo Kunnas, kes oli 2013–2018 kaitsetööstusettevõtte “Milrem” nõukogu liige, 2001–2007 kaitsejõudude peastaabi operatiivosakonna ülema asetäitja, kohusetäitja ja ülem, 2005. aastal teenistus Iraagis USA 1. soomusdiviisi 3. brigaadi lahingugrupi staabi operatiivosakonnas, 1997–1999 kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgema sõjakooli ülem.

Justiitsminister on jurist Kert Kingo, kes on töötanud üle 17 aasta avalikus teenistuses, sealhulgas Politsei-ja Piirivalveameti kriminaalosakonna uurijana ja Maksu- ja Tolliameti erimenetluse talituse juristina.

Haridusminister on ajaloodoktor Jaak Valge, kes on aastast 1996 Tartu Ülikooli Ajaloo ja Arheoloogia Instituudis, alates 2004. aastast dotsendina, aastatel 2004–2008 oli ta Viljandi Kultuuriakadeemia nõunik ja teadusdirektor, 2001–2004 Viljandi maa-arhivaar, 1999–2001 Siseministeeriumi välismaalaste osakonna juhataja.

Välis- ja väliskaubandusminister on Riigikogu liige ja Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas, kes aastatel 2012–2015 oli Saue linnapea, ta on Euroopa Pagulaste ja Väljasaadetute Liidu (UEEDP) Eesti delegaat ja asutajaliige, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi asutajaliige, Soomepoiste Pärimusühingu ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu liige.

Majandus- ja ettevõtlusminister on Kersti Kracht, kes oli aastatel 2013–2017 Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) president, 2008–2013 EVEA asepresident, 2002 – 2012 Eesti Naisettevõtjate Liidu president, 2002 – 2010 Väikeettevõtluse Nõukoja liige MKM-i juures, ettevõtja alates 1987. aastast, mitme äriühingu juhatuse liige ja konsultant, praegu on ta Tallinna linnavolikogu liige, linnavara komisjoni aseesimees ja revisjonikomisjoni liige.

Rahandus- ja haldusminister on Martin Helme, kes on Riigikogu liige, EKRE fraktsiooni esimees, Riigikogu rahanduskomisjoni liige, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu ja Tagatisfondi nõukogu liige. Ta on tegutsenud kirjastuse juhataja, publitsisti ja ajakirjanikuna, juhtinud uurimiskeskust Vaba Euroopa, töötanud välisministeeriumis, Bonni ja Kiievi saatkonnas ning välisministeeriumi välis- ja julgeolekupoliitika analüütikuna.

Sotsiaal- ja tervishoiuminister on Hasso Uuetoa, kes on alates 2011 Göteborgi Ülikooli Sahlgrenska haigla kardioloog, aastatel 1993 – 2011 oli Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloog, on Saku valla volikogu liige ja volikogu revisjonikomisjoni aseesimees.

 

Exit mobile version