Hiljuti koostatud uuring (Harvard-Harris Poll), mille viis läbi Harvardi Ülikool ning mis küsitles inimesi muuhulgas ka poliitilise korrektsuse teemadel, näitab, et suur osa ameeriklastest on vastu inimeste diskrimineerimisele nende poliitiliste vaadete tõttu. Townhall toob välja mõned olulisemad tulemused:
Enam kui üks kolmandik ameeriklastest ütleb, et neil on aeg-ajalt tunne, nagu ei saaks nad rääkida pere ja sõpradega oma tegelikest poliitilistest vaadetest. Tööl ja kolleegide vesteldes on samasugune tunne ligi 55% inimestest.
Lausa 85% vastanutest leiab, et USA-s ei tohiks vallandada inimesi töölt nende poliitiliste vaadete tõttu. Kümnest vastanust seitse toetab põhiseaduses ette nähtud religiooni- ja sõnavabaduse rakendamist, et kaitsta inimesi vallandamise või degradeerimise eest nende poliitiliste seisukohtade tõttu. Ehkki konstitutsiooniliselt oleks see keeruline, kuna siiani kehtib seadus, mille kohaselt ei ole valitsusel õigus sekkuda erasektori tegemistesse, on niisugune arvamus selge signaal, et suur osa ameeriklastest ei nõustu töötajate diskrimineerimisega nende poliitiliste vaadete pärast.
Kümnest ameeriklasest ligi kaheksa leiab, et töötaja vallandamine põhjusel, et ta ei poolda samasooliste abielu, on vale ja selline teguviis peaks olema seadusevastane.
60% vastanutest arvab, et ettevõttel ei tohiks olla õigust töötaja vallandamiseks isegi juhul, kui too tegeleks rassistlike vaadete väljendamisega internetis või protestiüritustel. 85% vastanutest leiab, et Trumpi pooldajate diskrimineerimine peaks olema seadusega keelatud.
71% ameeriklastest arvab, et töötaja vallandamine põhjusel, et ta toetab sooliste stereotüüpide olemasolu (nagu juhtus hiljuti Google’i töötaja James Damore’iga), ei ole õige.
43% vastanutest arvab, et suured tehnoloogiaettevõtted tegutsevad konservatiivsete vaadete vastu, samas kui viiest vastajast kõigest üks leidis, et needsamad ettevõtted tegutsevad hoopis liberaalide vastu.
Küsitluse tulemused näitavad selgelt, et suur osa ameeriklastest ei nõustu vasakpoolse maailmavaate vastaste diskrimineerimisega ja sellega, et neid vaigistatakse sotisaalmeedias ja neid heidutatakse nende professionaalses tegevuses.
Allikas: Townhall
Refereeris Triin van Doorslaer
FOTO: Scanpix