Hetkel, mil Eestis saab ühiskonnalt õnnistuse röövellik kärpevalitsus, on mujal maailmas inimesed tänavatel, sest ei luba korrumpeerunud võimul sigatseda. Lõunamaade inimesed on temperamentsemad ja seal läheb ruttu vägivallaks, mida Eestisse küll kuidagi ei taha, aga tunnustust väärib nende tahe võidelda ka siis, kui hambuni relvis politsei vastas on.
Aafrika riigis Keenias tõid maksutõusud noored tänavatele.
Kuu aega tagasi kirjutas ERR: “Võlakriisis vaevleva Keenia seadusandjad tõstavad makse ning protestijad tungisid seetõttu riigi parlamendihoonesse. Meeleavaldusi juhivad noored keenialased, kes kasutavad protestide korraldamiseks sotsiaalmeediat. Protestid algasid juba nädal tagasi Nairobis ning on nüüd levinud ka teistesse linnadesse. Protestijad nõuavad, et võimud võtaksid tagasi seaduseelnõu, mis toob kaasa täiendavad maksutõusud.”
Bangladeshis protesteerib rahvas riigisektori töökohtade jaotamise vastu “omadele”. Võrdluseks: Uut valitsust ei maksa kübetki uskuda: kärbetest rääkiv riigisektor palkab hoolega inimesi juurde
Mõne päeva eest kirjutas Delfi: “Bangladeshi ülemkohus tühistas suurema osa valitsuspartei soovitud tööseadusest, millega kehtestati valitsusaparaadis kvoodid sõjaveteranide järeltulijatele töökohtade andmisel. Seaduse vastu puhkesid juunis meeleavaldused ja rahutused, mille käigus on üle riigi hukkunud 100 ning vigastatud rohkem kui 500 inimest. Vastuhakkajate sõnul soosib kvoot valitseva partei Awami Liiga toetajaid ja suurendab riigi tööpuudust.”
Need on niiöelda arengumaad, aga ka Euroopas on rahvas valitsuste sigatsemiste vastu tänavatele tulnud, eriti Prantsusmaal, kus kütusehindade tõus põhjustas “kollaste vestide” liikumise ja rohepööre farmerite massiprotestid koos teede tõkestamisega (see juhtus kogu Lääne-Euroopas).
Eesti rahvas võitleb sotsiaalmeedias pahandades. Ettevõtjad nurisevad, lähevad pankrotti, aga midagi ei tee. Valitsus irvitab ja mõtleb üha uusi makse välja. Riik vajub tasapisi kiiva ja lõpuks kokku.
Uued Uudised