Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Itaalia siseminister Matteo Salvini: meie töötame inimkaubanduse purustamise nimel

-
18.07.2019
Itaalia siseminister Matteo Salvini
© Reuters/Scanpix

Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles kolmapäeva õhtul pärast Helsingis peetud Euroopa Liidu siseministrite erakorralist nõupidamist, et tema valitsuse positsioon migrandikorjelaevadelt migrantide vastuvõtmise osas on muutumatu ja Itaalia ei nõustu neid tervitama.

EL-i siseministrid arutasid ettepanekut moodustada riikiderühm, mis oleks valmis võtma vastu vabaühenduste laevadel Vahemere sadamatesse toodud migrante praegusest hetkest oktoobri lõpuni. Uue kavaga on nõustunud liituma kuus riiki 28-st EL-i liikmesriigist, sealjuures Prantsusmaa ja Saksamaa.

Itaalia valitsus on keelanud vabaühenduste päästelaevadel migrantide Itaaliasse toomise. Salvini kirjutas pärast õhtusöögikohtumist Twitteris: “Samal ajal kui Prantsusmaa ja Saksamaa tahavad jätkuvalt Itaalia kaasamist väga väheste vastuvõtvate riikide hulka, töötame meie kindla Vahemere telje loomise nimel, mis tahab reegleid muuta ja inimkaubitsemist purustada”.

Varem kolmapäeval arutas Salvini Helsingis rändeküsimusi oma Malta ametivenna Michael Farrugiaga.

Salvini tagasilükatud ettepanek sisaldab üleskutset “etteaimatavama ja tõhusama ajutise solidaarsusmehhanismi järele”, seisis AFP kätte jõudnud dokumendi kavandis. Osalevad riigid panustavad oktoobri lõpuni “eralaevade poolt Kesk-Vahemeres päästetud asüülitaotlejate vastuvõtmisse”. Ehk siis tahetakse rännet lõpetamise asemel ergutada.

Euroopa Komisjon lubab tagada, et migrandid tuuakse turvalistesse sadamatesse Kesk-Vahemere rändeteel, sealjuures Itaalias ja Maltas. Riigid “tagavad, et rahvusvahelist kaitset taotlevad inimesed tuuakse ümber meie riikide territooriumidele võimalikult kiiresti”, seisis dokumendis. Seega siis soovib EL jätkuvalt turgutada inimkaubandust, sest nende vastuvõtmine tähendab üha uusi teeleasuvaid paate

Praeguste reeglite järgi peab migrantide saabumist menetlema esimene EL-i riik, kuhu nad jõuavad. Itaalia, Malta ja Kreeka hinnangul paneb see neile ebavõrdse koorma.

Neljapäeval peetakse Helsingis korraline EL-i siseasjade nõukogu, kuid siseministrid said kutse pidada selle eelõhtul õhtusöögi kõrvalt kriisikõnelusi. (AFP-BNS-UU)