Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison (EKRE) ütleb, et tema jaoks tundub ülekohtune, kui maaeluminister Arvo Allerit kritiseeritakse tema väljaütlemise pärast õpilaste kasutamise kohta põllutöödel, mille meedia on suuremast intervjuust välja noppinud ja oma elu elama pannud.
„Mulle tundub natukene ülekohtune maaeluministri mõnitamine meedias, nagu tahaks ta tagasi kolhoosiaega, kus lapsed käsukorras saadetakse põllule tööle. Pigem võis olla tegu tema poolt keelevääratusega, kuid põhimõtteliselt on küsimus selles, et kui näiteks 13-aastane koolijüts soovib nädalavahetusel kuskil talus kartuleid korjata, siis kas ta võiks seda teha seaduslikult?“ kirjutab Madison. „Ilmselgelt ei saa olla juttugi sellest, et kedagi käsukorras saadetakse põllule näiteks matemaatika tunni asemel. Ma usun, et ka maaeluminister ei pidanud seda silmas. Kuid kui kohalik põllumajandusettevõte leiab soovijaid tööle, mis sobib lihttööna ka õpilasele ja kes soovib seda ka teha, siis see on vaid kiiduväärt.“
Ta lisab, et vabas turumajanduses saab olla asi ikka vaid vabatahtlik, kuid probleem tekib töölepinguseadusega, mille kohaselt võib näiteks 13-14 aastane töötada päevas kuni kaks tundi õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega. „Pigem oleks siin mõistlik proovida leida paindlikkust, sest minu arvates oleks täiesti mõistlik lubada 13-14 aastastel nädalavahetusel rohkem kui kaks tundi töötada, kui lapsevanem annab selleks nõusoleku ja selline 6-7. klassi õpilane seda ise ka soovib,“ leiab Madison.
Ta toob näite enda lapsepõlvest: „Ma olin vist seitsmene, kui töötasin terve suve põllul – rohisin kurgivagusid ja suve lõpul korjasin neid kurke. Tasu ühe väga pika vao eest oli kaheksa krooni. Suve lõpuks oli 500 krooni taskus, mis läks jalgratta ostufondi. Lihtsalt mainin, et keegi mind ei sundinud ja kohustuslikus korras ei saatnud põllule, vaid tegin seda ise, kuna tahtsin raha koguda ning töö oli selleks parim variant.“