Uued Uudised

Jaak Madison: oma ühtsust hävitava Euroopa Liiduga pole keegi tingimusteta ja igaveseks ühinenud

Brüssel, Külaskäik Jaak Madison juures, Euroopa parlament

Eurosaadik Jaak Madison kirjutab oma Postimehe arvamusloos sellest, kuidas Euroopa Liit iseennast hävitab.

Nagu teada, vetostasid Poola ja Ungari Euroopa Liidu järgmise eelarvekava aastateks 2021–2027 koos laenupaketiga mahus 750 miljardit eurot. Euroopa Komisjon väidab ennast lahendust otsivat, kuid samas teatab, et ei astu “õigusriigi” osas sammugi tagasi ja seostab liikmesriikide rahastamise oma nägemusega sellest.

“”Õigusriik” on termin, mille taha on peidetud väga selge ideoloogiline poliitika, millega liikmesriigid peavad nõustuma,” selgitab Madison.

Tema sõnutsi tahab Poola reformida kohtusüsteemi, et saata pensionile kommunismiajastu kohtunikud, kuid Euroopa Komisjon näeb selles õigusriigi põhimõtete rikkumist. Ungari ajab konservatiivset migratsioonipoliitikat, sest ei soovi oma maad rändeprobleemidega üle ujutada, kuid EK jaoks on see jällegi rikkumine. Ka Eesti on hambus, sest ei soovi “vihakõneseadusega” ühiskonna suukorvistamist algatada.

Jaak Madison juhib tähelepanu ka sellele, kuidas Euroopa Komisjoni otsib võimalusi Ungari ja Poola vetost mööda minna, mis tähendab vajaliku konsensuse põhimõtte jalge alla tallamist. Kõik need sammud tähendavad Euroopa Liidus loodavat “pehmet” diktatuuri, kus tankide ja sapöörilabidate asemel kasutatakse käteväänamist “poliitilise föderaliseerumisega, kus malakaks on rikkumismenetluse ja trahvidega ähvardamine või raha äravõtmine neilt, kes ei järgi keskuse ideoloogiat.”

EKRE eurosaadik toob välja ka Brexiti ühe halva kaasnähtuse: kui varem talitses Suurbritannia teisi “suuri”, siis nüüd suruvad Saksamaa ja Prantsusmaa kõik väiksemad oma rööbastesse. “Ükski väiksem riik pole ka julgenud vastu hakata, sest avalikkuse massiivne veenmine Euroopa Liidu headuses ja hädavajalikkuses käib uhke sammuga,” kirjutab Madison.

Jaak Madison hoiatab, et EL-i katsed suruda jõuga peale oma ideoloogilist kurssi Euroopa Ühendriikide suunas lõpevad varem või hiljem suurema hulga riikide lahkumise ja liidu lagunemisega. “Pidagem ka Eestis meeles, et me ei liitunud Euroopa Liiduga tingimusteta, igaveseks ajaks igavesti,” ütleb ta.

Exit mobile version