Uued Uudised

Jürgen Ligi süüdistused riigieelarve struktuurse tasakaalu osas said vastulöögi tema erakonnakaaslaselt

EKRE esimees Martin Helme ütles pärast “rahapesuminister” Jürgen Ligi toomist Kristen Michali valitsusse, et see valitsus pikka iga ei näe, sest “Ligi pole adekvaatne, aga ta on fanaatik”. Helme sõnad peavad paika, sest Ligi on taas alustanud tülinorimist kõigiga.

Rahvusringhääling kirjutab: “Endine rahandusminister, reformierakondlane Aivar Sõerd tõrjub uue valitsuse rahandusministri, enda erakonnakaaslase Jürgen Ligi väiteid riigieelarve struktuurse tasakaalu kohta.

Ligi, kes oli rahandusminister ka aastatel 2009 kuni 2014, ütles intervjuus, et tema tegi toona riigieelarved struktuurses ülejäägis ning tõi välja, et aastail 2005 kuni 2007 rahandusminister olnud Aivar Sõerd tegi riigieelarveid struktuurses miinuses.

Aivar Sõerd lükkas sotsiaalmeedias Ligi väiteid ümber.

“2007. aastal ei olnud riigieelarve struktuurse tasakaalu hindamise praktikat veel olemaski. Polnud struktuurse tasakaalu hindamise metoodikat ega struktuurse tasakaalu eelarvereegleid. Need tulid alles aastaid hiljem seoses euroala võlakriisiga aastatel 2011-2014. Tagantjärgi pole 2007. aasta riigieelarve struktuurse tasakaalu hindamine usaldusväärne, asjakohane ega kontrollitav,” kirjutas Sõerd.

Sõerd lisas, et eelarve struktuurse tasakaalu hindamise instrument ise on küsitava väärtusega.

“Olenevalt hindamise metoodikast, lähteandmetest ja hindamise ajast saadakse erinevad tulemused. Ka tänapäeval võivad Eesti riigieelarve struktuurset tasakaalu samal ajal hinnates rahandusministeerium, Eesti Pank ja Euroopa Komisjon saada erinevad tulemused. Struktuurse tasakaalu hindamise küsitavuste tõttu on ka Euroopa Liidu uutest eelarvereeglitest struktuurse tasakaalu reegel kadunud. See oli kasutusel euroala võlakriisi aastatel ja mõnda aega ka hiljem, aga tänapäeval on uutes eelarvereeglites see asendatud nominaalse tasakaaluga,” kommenteeris ta.  “Eelnevat kokku võttes lükkan ümber ministri poolt aastaid hiljem kuskilt välja otsitud argumendid 2007. aasta riigieelarve osas.”

Ligi räägib nüüd hästi palju, talle antakse igal pool sõna, kuid mehe suust tuleb ainult süüdistusi kõigi pihta. Ise aga ei taha ta rääkida, kuidas sai tema rahandusministriks olles toimuda Skandinaavia pankade ulatuslik Vene rahapesu läbi Eesti. Teadupärast on rahandusministri juhtida mitmed asutused, kes peavad rahapesu ennetama ja avastama.

Uued Uudised

Exit mobile version