Uued Uudised

Kaja Kallase kolmas valitsus on ämbrikolinavalitsus

Värske Norstati uuring näitab, et Eesti inimesed ei usalda valitsuse otsuseid ja see mõjutab juba nende tarbimisharjumusi. Kaja Kallase kolmas valitsus on koos peaministriga põhjalikus usalduskriisis.

Kuigi “päikesetõusuvalitsuseks” nimetati Kaja Kallas esimest kabinetti, oli tema kolmanda, vasakliberaalse valitsuse ametisse astumine eriti bravuurikas. EKRE oli Prigožini libaskandaaliga neutraliseeritud, valelik Reformierakond oli maksutõusudest rääkimata jättes ja tõenäoliselt ka e-häältega hea tulemuse võtnud, nende kõrvale oli tõusnud enneolematu hea “Slava Ukraini”-tulemusega Eesti 200 ja kolm äärmusparteid said luua enamusvalitsuse ning läbi suruda rea äärmuslikke seadusi, nende hulgas abielu pilastamise.

Kogu asi aga oli rajatud savijalgadele, mis selgus pärast valimisi. Johanna-Maria Lehtme ja Slava Ukraini skandaal hävitas üsna ruttu “pikaplaanipartei” maine ja nüüd on see võbelenud valimiskünnise piiril. Kaja Kallase abikaasa Vene-äri peaministri Ukraina-juttude taustal mõjus halvasti Reformierakonnale, samuti selgumine, et Reformierakond ei rääkinud valimiskampaania ajal kavandatavatest maksutõusudest, kuna see “olnuks ebapopulaarne”. Nüüd on tulemas kolmas skandaal Eesti 200-le ja sotsidele – on selgunud, et Oleg Ossinovski poolt neile annetatud rahad võivad pärineda ühe Vene oligarhi “vererahadest”.

Kuigi Kaja Kallas üritab ennast õigustada Ukraina sõja ja kobarkriisiga, on nüüdseks juba selge, et Reformierakond ei oska riiki juhtida ja majandada, mida näitavad kõrge inflatsioon, kõrged elektrihinnad kõikuvas NordPoolis, elektrivõrgu haavatavus, ettevõtjate minemakolimine Eestist, pidevad langused majandusnäitajatest ja nii edasi. Kaja Kallas üritab majandust korrastada maksutõstmistega, mis on eriti absurdne. Kõige selle tulemuseks on esimene suurem sotsiaalne konflikt, õpetajate streik, millest Kaja Kallas üritab üle sõita.

Kaja Kallas on viinud riigi nii sügavasse kriisi kui veel saab, kuid keeldub tagasi astumast, lootes “näha vilju”. Sellisest lammutavast poliitikast aga saab oodata vaid väga mõrudat tulemit. Õnneks kukub see kaardimajake juba ise kokku, nagu näitab Norstati uuring, mille järgi vaid 10% inimestest usaldab valitsuse tegemisi.

Ämbritega on Kaja Kallas kolistanud tegelikult juba kaporatuuri võimupöördest saati – vastutustundetud inimesed lihtsalt ei sobi võimu juurde, nad on pigem hukatuseks kogu ühiskonnale.

Uued Uudised

Exit mobile version