Eestis arendatakse Saksamaa ja Šveitsi eeskujul karmi kokkuhoiupoliitikat, mis haarab endasse ka temperatuuri alandamise kontoriruumides, inimesed aga kipuvad juba praegu lõdisema, rääkimata karmima talve lähenemisest.
Delfi kirjutab: “Superministeeriumi ametnikud lõdisevad külmast. „Töötegemise asemel tegeleme enda soojendamisega“. Ehk siis: “Superministeeriumis alandati temperatuur +19 kraadile. Kokkuhoid on märgatav, aga töötajatel on külm.”
Selles samas suurmajas on ju rida otseselt vastutavaid ministreid, kelle nööbist kinni hakata ja nõuda inimlikumaid töötingimusi: majandusminister Riina Sikkut, rahandusminister Annely Akermann, töö- ja terviseminister Peep Peterson ja rida teisi.
Asi ag on tõsine. ERR-i Novaator kirjutab, tõsi küll, kodude kontekstis, aga ilmselt puudutab see ka kontoreid: “Külm kodu ei tähenda elanikule üksnes füüsilist ebamugavust, vaid võib anda hoobi ka tema vaimsele tervisele, osutab Suurbritannias kogutud andmetele toetuv uuring. Eriti teravalt võib külm kodu mõjutada juba varem vaimse tervisega kimpus inimesi.”
Vaevalt et inimestel ka kontorites töö väga produktiivne hakkab olema, kui ülesannete asemel on mõtetes külmatunne ja soov koju pääseda. Varsti ilmselt keelatakse superministeeriumis ka soe vesi ära ja käsi tuleb samuti lõdisedes pesta.
Eelmisel talvel otsustas Poola maksta pigem Brüsselile trahvi, kui panna kinni kivisöe-elektrijaam – nii oli poolakatel talvel märgatavalt kergem. Eestil pole Reformierakonna võimutsedes vist mõtet soojale toale ja kontorile loota.
Uued Uudised