Nii nagu lahkunud president Kersti Kaljulaid, nii ka praegune peaminister Kaja Kallas tunnetavad oma kodumaist läbipõrumist sedavõrd, et otsivad uut rahvusvahelist ametit, nii nagu teevad üliõpilased kohe mitmesse ülikooli avaldusi esitades.
Delfi vahendab: “Saksa suurim pressiagentuuri dpa teates Stoltenbergi uue ameti kohta oli ka viis nime, keda olevat arutatud kui võimalikku uue peasekretäri kandidaati: endine Suurbritannia peaminister Theresa May, Hollandi peaminister Mark Rutte, endine Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini, Rumeenia president Klaus Iohannis ning Eesti peaminister Kaja Kallas.”
“Minu nimi seal nimekirjas on vast eksitus,” vastas Kallas Delfile lühidalt.
Eksitus või mitte, aga seda uudist vahendab dpa-le toetudes isegi Ukraina agentuur Unian.net: На пост генерального секретаря НАТО претендуют: экс-премьер Британии Тереза Мэй, премьер Нидерландов Марк Рютте, глава эстонского правительства Кая Каллас, бывший верховный представитель ЕС по вопросам иностранных дел Федерика Могерини и президент Румынии Клаус Йоханнис.
Kuigi tänane massimeedia on väga kõmujanuline, on nende uudistel tavaliselt mingi alus. Kuna Jens Stoltenbergi ametiaeg NATOs lõpeb tänavu 30. septembril, siis arvestab kodumaal ülimalt ebapopulaarne Kaja Kallas ilmselt ette, et selleks ajaks on ta peaministriametist kõrvaldatud ja siis saab marssida laia maailma kõrge posti otsa, nagu ammune eelkäija Andrus Ansip.
Väidetavalt on Kaja Kallas viimasel ajal välispoliitiliselt väga aktiivne, andes intervjuusid ja tehes visiite – ju ta tahab silma jääda rahvusvaheliste organisatsioonide tööpakkujatele ja sillutada teed enese väljapakkumiseks.
Delfis on samas siiski leitav artikkel “TAGATUBA | Kersti Kaljulaid NATO peasekretäriks? Viis põhjust, miks seda ei juhtu”, mis käib sama hästi ka Kaja Kallase kohta. Tema oleks NATO peasekretärina eriti koomiline.