Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakonna venestamisest laulusaate pedenaljadeni

-
18.02.2019
Aarne Mäe on rahvuskonservatiivist ajakirjanik.
© Erakogu

Valimiste lähenedes pühendub meedia EKRE vaenamisele vahelduseks ka valitsuserakondadele.

Sotsiaaldemokraatide Rainer Vakra ja Anastassia Kovalenko koolitööde haledast plagiaadist on kõik saanud lugeda juba nii- ja naapidi ning isegi see, kes pole lugenud, teab, millest jutt.

Kuid see, kuidas pärast valskuse päevavalgele toomist Eesti Ekspressis Vakra end ära peitis ning ilmus seejärel ühtäkki Aktuaalsesse Kaamerasse asja selgitama ilma midagi selgitamata, väärib osa mõnes sketšisaates või vähemalt Eesti laulu vaheklipis.

Tänuväärselt palju on ajakirjandus kajastanud ka Keskerakonna rahvusvaenulikku poliitikat Kohtla-Järvele rajatava kakskeelse kooliga, kus plaanide järgi hakkab domineerima vene keel – sisuliselt tahab peaministri partei hävitada riigikeelse hariduse andmise, mille suhtes on kriitilist hoiakut üles näidanud nii Aktuaalne Kaamera, ERR-i raadiokanalid, Postimees kui ka maakonnaleht Põhjarannik.

„Siinne kogukond poleks osanud uneski näha, et 30 aastat pärast iseseisvuse taastamist peavad eestlased justkui võõrvõimult hakkama Eesti Vabariigilt nõudma emakeelset gümnaasiumi,“ kirjutas Põhjaranniku peatoimetaja Erik Kalda, pidades kõige häbiväärsemaks seika, et haridusminister Mailis Reps pole julgenud minna kogukonnale asju selgitama ning sedagi, et sotsist siseminister Katri Raig ei pea küsimust oluliseks.

See on skandaalne ja rahvusriigis täiesti lubamatu, kui ühes suures Eesti linnas, kus rõhuv osa venekeelsel elanikkonnal, surutakse peale meile vaenuliku naaberrahva keel ja koos sellega ka nende ideoloogia.

Nõnda rullubki Kohtla-Järvel lahti tõelisus, mida ilusa fassaadi taha peidetakse. Fassaadiks on siinsel puhul näiteks kas või see, et me tähistame tänavu emakeele aastat.

Muidugi on aru saada, et venekeelset toetajaskonda püüdev keskerakond on Ratase ja Repsi isikus läinud seda teed just häältekorjel, mis teeb kogu asja eriti labaseks.

Meedia valuline reageering on seejuures isegi üllatav. Anvar Samost rääkis Vikerraadios, et kui Ida-Virumaal Narvas ja Kohtla-Järvel üldse eestlasi miski kinni hoiab, siis on see eestikeelne kool. Kohtla-Järvele rajatava riigigümnaasiumiga seotu oli üheks peateemaks ka pühapäeval ETV-s eetrisse läinud Aktuaalse Kaamera nädalat kokkuvõtvas saates. Teises ERR-i kanali Raadio2 jutusaates “Olukorrast riigis” läks samuti jutt samale teemale.

Postimees kirjutas oma ootamatult sõnakas ja ütleks isegi, et rahvuslikus juhtkirjas suisa nii: “See ei ole mingi pisike kohaliku tähtsusega vägikaikavedu, vaid väga põhimõtteline küsimus, kuidas meil Eestis asjad käivad ja kuidas ning mis põhjustel praegune keskerakondlaste juhitud valitsus oma otsuseid langetab. Juba ainuüksi asjaolu, et Ida-Viru 27 000 eestlast tunnevad ennast oma maakonna kooliasjades ka haridusministeeriumi poolt kõrvalejäetuna, peaks kõik häirekellad helisema panama.”

Peaminister ise tegeles samal ajal meelelahutusega, kui osales tähtede mängul korvpallis, tõsi, söötu talle küll eriti ei antud ja punkte ta ei toonud.

Meelelahutusliku poole pealt oli läinud nädalal hoopis suuremaks meediasündmuseks laupäevane Eesti Laul, kus Eurovisoonile valis rahvas Eestit esindama inglisekeelse palaga juba varem favoriidiks tõusnud rootslase Victor Crone, kuigi kaasatud oli ka rahvusvaheline žürii, kellest enamikus ameeriklased ning kes eelistasid hoopis lõunamaist päritolu Strefani. Teiseks tuli rohkem Venemaa avarustes tuntud Uku Suviste, kes kutsus televaatajaid hääletama tema ehk ainsa esikolmikusse jõudnud eestlase eest.

Omaette teemaks tõusid oodatult vaheklipid peaosas Kosmosemuttidega – seal oli tähele panna, et aupaistesse tõsteti kaheldava väärtusega pede- ja neegrinaljad, mis suunatud ilmselge irooniana ühiskonnas tegelikult valitsevate väga tõsiste probleemide pihta.