Uued Uudised

Kitsed kärneriteks: usalduse hävitajad analüüsivad Riigikogus usalduse kadumise põhjusi

Riigikogus korraldatakse üks pealtnäha õige üritus, ainult et analüüsi teevad täiesti valed inimesed.

Ametlik info ütleb: “OECD 2023. aasta sügisel läbiviidud usaldusuuringu tulemuste kohaselt on viimase kahe aasta jooksul Eestis vähenenud usaldus valitsuse, Riigikogu, poliitiliste erakondade ja uudismeedia vastu.

OECD uuring, mis viidi 2023. aasta sügisel läbi 30 liikmesriigis, mõõtis kodanike usaldust riigi institutsioonide vastu. Kuigi Eestis on usaldus politsei, kohtusüsteemi ja avaliku teenistuse vastu kõrge, on kahe viimase aastaga langenud usaldus valitsuse vastu 47%-lt 38%-le ning Riigikogu vastu 40%-lt 27%-le. Uudismeedia usaldusprotsent on 38%, poliitiliste erakondade puhul vaid 17%. Uuring toob esile murettekitava tõsiasja – paljud inimesed tunnevad, et nende arvamusega poliitikakujundamisel ei arvestata.

Miks see nii on? Millised võivad olla selle tagajärjed? Ja mis veelgi olulisem – mida saaks teha teisiti? Neid küsimusi arutavad ühises paneelis riigisekretär Taimar Peterkop, terviseminister ja poliitik Riina Sikkut ja Delfi ajakirjanik Herman Kelomees.”

Taimar Peterkop on riigisekretär 2018. aastast, seega on tema üheks põhjuseks, miks kodanikud ei usalda riiki.

Riina Sikkut oli aastatel 2022–2023 Kaja Kallase teises valitsuses majandus- ja taristuminister, kolmandas valitsuses ja nüüd on ta terviseminister. Tema on põhjuseks, miks ei usaldata valitsust ja poliitikuid.

Herman Kelomees on Delfi ajakirjanik – tema on põhjus, miks ajakirjandust ei usaldata. Delfi on tuntud oma vasakpoolse kallutatuse, tobedate “faktikontrollide”, libauudiste ja võõrpropaganda levitamise (nn Prigožini skandaal, Vene värbamiskirja avalik täismahus ülespanek) ja palju muu pärast, olles üks ebausaldatavamaid väljaandeid.

Kitsed hakkasid kärneriteks. Ja need kaks aastat, mil usaldus katastroofiliselt langes, olid Kaja Kallase valitsemisaastad.

Uued Uudised

Exit mobile version