Me oleme tervisekriisis hullemas olukorras, kui lõviosa ülejäänud maailmast, haiglad olevat ülekoormatud, meditsiinitöötajaid pidi nappima, meie arstid töötavat viimsel piiril ning… me saadame oma doktoreid samal ajal Keeniasse!
Postimehe teatel saadeti välisministeeriumist Keeniasse missioonile Eesti Arstid Aitavad Maailma delegatsioon, kes veedavad Aafrikas arstiabi osutades kaks nädalat. Isegi kui neid arste on vaid mõni, annab praeguses olukorras vale signaali, kõlab nagu mingi mõnitamine.
Humanitaarorganisatsiooni esindaja ja üldkirurg Jüri Teras sõnas, et organisatsioon on loodud selleks, et pakkuda oma abi seal, kus on vajaka meditsiiniteenustest.
Miks me aga oma enda meditsiinipersonali minema saadame, kui meil endal on samuti tervisekriis? Küsib ERR.
„Ütleks nii, et koroona teatavasti ei ole haigus, mida oleks vaja kirurgiliselt välja opereerida. See karjuv kriis on pigem õdede tasandil. Ja spetsialiseerunud õde, kes on võimeline ka keerulisemaid patsiente pidama… Selline õdede puudujääk on, mis seal salata, riigi aastatepikkune tegemata töö. Sellise palgaga on ainult suured entusiastid jäänud,“ möönis üldkirurg.
See kõneleb tõigast, et meie haiglates on osakondi, kus tegelikult polegi piisavalt tööd, samal ajal kui koroonaosakonnad ägevad ülekoormuse all.