Veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri kommenteerib sotsiaalmeedias Argo Ideoni küsimust Maalehe juhtkirjas sellest, et kas valitsus ongi meie vaenlane?
Argo Ideon kirjutab Maalehe juhtkirjas: “Ma küll ei leia, et valitsus on rahva vaenlane, sest ise oleme selle valitsuse endale teinud. Valisime ta 2023. aasta märtsis – või jätsime valimata, mis on ka tegu, millel omad tagajärjed. On vaks vahet, kas suhtuda Toompea teatud otsustesse kriitiliselt, või võtta võimulolijaid kui kurivaime, kelle põhieesmärk on sind kurnata. Olla opositsioonis ja osutada ebakohtadele, või tunda end kui mõni tänapäeva Viktor Kingissepp.”
Ei, eesti rahvas ei valinud 2023. aastal endale seda valitsust – praegune võimuliit sai tekkida ainult tänu valimistulemuste võltsimisele. Sellest tulenevalt on praegune võim, nii riigikogu kui valitsus, mittelegitiimne, ning tegelikult on kogu praegune režiim valelik ja läbinisti korrumpeerunud.
Mõistagi ei muuda see olematuks tõsiasja, et Reformierakond valetas valijatele maksude mittetõstmise kohta ning meedia töötas palehigis, et võimule ei saaks EKRE, kes pakkus selget alternatiivi. Nii et tegemist on lausa mitmekordse pettusega. Valijaid petsid nii riik (režiim) kui teatud poliitilised jõud.
Viktor Kingissepp oli Eesti Vabariigi vastu ja unistas maailmarevolutsioonist. Tänapäeval ei unista revolutsioonist ja progressist mitte konservatiivid või rahvuslased, vaid just need poliitilised jõud, mis praegu Eestis võimul.
Nii et Argo Ideon – viktorkingissepad on täna valitsuses, mitte põranda all, ja hävitavad Toompeal “kodanlikku Eestit” sellesama riigi sümbolite ja egiidi all.”
Veiko Vihuri postitust väärtustab oluline kommentaar:
“Ei saa jällegi märkimata jätta, et Maalehe omandamine on olnud progressiivse meedia konglomeraadi strateegiliselt kõige õnnestunum investeering. Kõikjal on nii, et inimesed linnades on progressiivsemad ja väljaspool linnu konservatiivsemad.
Nt UK ‘remainerid’ kurdavad siiamaani, kui oleks suudetud väljaspool suurlinnu tugevamat propagandat teha, oleks UK täna EL-is.
Eestis on see sissetöötatud propagandakanal olemas, mis on suunatud just potentsiaalselt konservatiivsele valijale. Seega kui kunagi peaks konservatiividel tekkima tahtmine läbi viia konservatiivne pööre, mille eelduseks on konservatiivse meedia loomine, siis tuleks alustada just Maalehe ülesostmisest või sellele konkurendi loomisest.”