A1000: inimesed on hakanud jälle ise kodus süüa tegema. Aga kui kodus on ainult elektripliit?

Majandus,
©Uued Uudised
Toidukorv on kõvasti kallinenud ja inimesed otsivad odavamaid alternatiive.

Poodides on kõik toiduained üle mõistuse kallinenud ja väidetavalt on inimesed hakanud taas kodus ise süüa tegema. Paraku ei pruugi see valdavaks saada, sest puudega köetava pliidi peal teevad süüa vähesed, gaasi- ja elektripliidid aga lülituvad ise hinnarallisse.

Näiteks Tallinnas on paljudes üürikorterites elektripliidid, börsihinnad aga kargavad lakke just neil kellaaegadel, mil inimesed töölt koju tulevad ja asuvad süüa tegema.

BNS aga vahendab: “Poodide keti A1000 Market juhi Tarmo Lauringu sõnul on viimaste kuude hinnatõusud inimeste käitumist oluliselt muutnud – hüppeliselt on kasvanud koduseks toiduvalmistamiseks vajalike toorainete müügimaht ning poolfabrikaatide ja valmistoidu osakaal on vähenenud. Tema sõnul kinnitab kodus söögitegemise sagenemist viimastel kuudel ka kuivainete, konservide ja hakkliha müügi kasv, samuti on inimesed hakanud otsima odavamaid alternatiive.

Suures plaanis üritavadki inimesed igapäevastelt kuludelt väga selgelt kokku hoida ja odavpoe külastatavus on aastatagusega võrreldes 25 protsenti kasvanud,” lisas Lauring. Ta selgitas ka, et poehindade tõus pole alati põhjendatud. “See, et Eestis on palju poode, ei tähenda automaatselt kõrget konkurentsi. Hinnavõrdlused näitavad, et osade toidukettide hinnad on teistest mõne kuuga selgelt ette jõudnud. Üldise hinnatõusu ja hinnaudu taustal üritavad paljud kaupmehed praegu tõsta ka nende kaupade hindasid, mille sisendhinnad pole tegelikult oluliselt kallinenud.”

Inimesed peaksid endale teadvustama ka seda, et hinnatõusud ja vaesumine on aset leidnud just Kaja Kallase ja Reformierakonna valitsedes – palju põhjusi peitub maailmamajanduse olukorras, kuid väga palju ka Reformierakonna majanduspoliitikas ja hoolimatuses rahva vastu.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused