Aktsiisilangetuse mõju: juulis õlle müük põhjapiiril enam kui kahekordistus

Majandus,
- Updated

Eesti Õlletootjate Liidu teatel kasvas tänavu juulis õlle müük Eesti põhjapiiril aastavõrdluses 2,2 korda.

Kogu Eestis müüdi omakorda ligi 45 protsenti rohkem õlut kui möödunud aasta juulis ning siidri ja muu lahja alkoholi müük kasvas 37 protsenti, teatasid õlletootjad BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õlletootjate juulikuu müüginumbrid näitavad seejuures, et Eesti turg on pärast aktsiisilangetust kiirelt taastumas. Müügitulemustest nähtub, et 2019. aasta juulis müüsid liidu liikmed Eestis ligi 10 miljonit liitrit õlut. Eelmise aasta juulis müüdi 6,9 miljonit liitrit õlut, seega kasv on 45 protsenti.

“Tänu aktsiiside langetusele on tõusnud juba esimesel kuul peale maksulangetust Eestis maksustatavate liitrite maht lahja alkoholi puhul kokku 43 protsenti. See kinnitab vähemalt lahja alkoholi sektoris aktsiisi langetamise positiivset mõju. Ja seda olenemata sellest, et 2018. aasta juuli oli erakordselt soe puhkusekuu,” ütles liidu tegevjuht Peeter Võrk.

“Eestis kasvava müügi pealt ei saa teha järeldust, et eestlased on alkoholi rohkem tarbima hakanud. Nagu öeldud on väga suur mõju põhjapiirilt ning suur mõju ka erinevatest piirkondadest Eestis, kus hinnalangetus on kaotanud rahalise motivatsiooni tuua tooteid sisse Läti piirilt,” lisas Võrk.

“Ehkki maksulaekumiste osas on vara järeldusi veel teha, siis oleme veendunud, et aktsiiside langetused on riigieelarvele selgelt positiivse mõjuga. Seega on endiselt õige, et piirikaubanduse põhjuseks on puhtalt majanduslikud argumendid,” rääkis Võrk.

Eesti Õlletootjate Liit on alkoholitootjate katusorganisatsioon, kes esindab Eesti suurimaid õlle- ja muu lahja alkoholi tootjaid. Liit on Eesti Toiduainetetööstuse Liidu liige ja teeb koostööd ministeeriumite ning tervise edendamisega tegelevate organisatsioonidega.

Müügistatistika on kogutud liikmesorganisatsioonidelt. Õlleliidu liikmete käibe osakaal Eesti turul on üle 90 protsendi. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused