Andres Raid: Nordica „sigamära“ kanditakse vaikselt ära Rootsi

Majandus,
- Updated
©Scanpix
Nordica skeemitamine näeb välja nagu lennukite lennujäljed taevas. Pilt on illustratiivne.

“Kuum suvi toob huvitavalt sõnastatud teateid. Postimees annab teada, et MKM-il pole muud targemat teha, kui „arendada vaateid“. Ja näha on, et MKM-is inimesi, kes midagi merendusest teavad ja selles vallas ka tegelikult orienteeruvad, lihtsalt ei ole.

Palun selgitage ära, mida tähendab alljärgnev: „Riik arendab jäämurdevõimekuse pikaajalist vaadet“.

See meenutab lugu lõbusast daamist, kes baari sisenedes avastas, et ühtegi vaba kohta ei ole. Ta hõikas üle pisikese baari, et kas siin härrasmehi ka on, kes daamile kohta pakuks?! Vastus kõlas, et „härrasmehi on küll, aga vaat kohti ei ole!“

See on muide seesama MKM, kus mitte nii ammu tõsimeeli telliti Soome firmalt jäälõhkuja, mis lõhuks jääd paksusega kuni 8 meetrit, liikudes samas keskmise kiirusega 14 sõlme ning läbides jäämägesid, mis 13 meetrit kõrged. Meie MKM-i spetsidele tundus asi ilusana, soomlased pidasid meie omi hulludeks ja vähe sellest – meie poolt läks miljoniline ettemaks soomlastele, see läkski Eesti maksumaksja jaoks kaduma. Siiski – üks inimene MKM-ist juhtis siiski asja  koomilisusele tähelepanu ja see lasti lahti…

Nordicast pole ka ammu juttu olnud. Nordicast saabunud info järgi paluti huviga oodata juulis avaldatavaid majandusaasta aruandeid. Nimelt läks töötajatega kohtus vaidlemine saamata jäänud tasude osas maksma 1.6 miljonit eurot koos tulumaksuga, siis lisandub advokaadi tasud Sirel ja Partneritele 124 000 eurot, pluss veel  vastaspoole kaks bürood kokku 240 000 eurot.

2 miljonit eurot tuleb nüüd ilmselt mingiski  aruandes ära näidata. Kui seda näitab Nordic Crew Managment, mis on sisuliselt riiul, siis saab huvi tundma hakata, et  millisest allikast raha pärit on, mis arvele laekus?

Maksuamet  ja rahapesu büroo lendaks kohe näiteks MEM Cafe`le kraesse, kui nende arvele kuskilt 2 miljonit laekuks.  Ja kui seda summat keegi sellest seltskonnast aruandes aga ei näita, läheb asi eriti kummaliseks.  Noh, eks saab siis teha Riigikontrollile uue teabenõude ja maksuametile samuti.

Kunagi ennustasime, et et Palmer võtab varsti kogu asja üle ja meil oli taas õigus. Nordicas endas aga hakkavad asjad väga hapuks minema. Piloodid lahkuvad, sest tingimused ja suhtumine on nagu „koertesse“. Äsja lahkus taas kolm kaptenit. Situatsioon on nii kehva, et hakati looma suisa ametiühingut, mille kartuses tekitatigi see sama RIIUL Nordic Crew Managment. Seda ilmselt selleks, et lennufirmas Nordica ei oleks ja ei töötaks mitte ühtegi pilooti ega stjuardessi.

Huvitav riiklik lennufirma tegelikult ja isegi sellest riiulist lasti inimene Nordica antvärkide käsul lahti, sest ta julges rääkida selle loomisest ja julges kirjutada kirja Rootsi SAS i ametiühingule palvega teha koostööd, kusjuures samad moraalsed kõrgtegelased räägivad, et NCM ei puutu üldse neisse ja mina pole mina ja see siga(mära) pole minu oma ja mida te siin Maarjamaal üldse mõtlete.

Eelmise aasta lõpul  lubati firma konsolideerida ja ka see eelpool nimetatud sigamära (sisemisest kõnepruugist) enda omaks tunnistada. Üldiselt hakkab välja joonistuma pilt, et Eesti maksumaksja turjal olev firma kanditakse ära vaikselt Rootsi, kus tema tegevus-lendamine ju toimubki. Eesti aidameeste-kiltrite kontor ja ka meeskonnad on muutunud Palmerile pelgalt segavaks faktoriks.

Loe lisaks ka: “Töötajate kohtlemisest“.

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused