Arvo Aller maaelu arengu toetustest: “Ettevõtete jaoks on määrava tähtsusega turustusvõimaluste taastumine välisturgudel”

Majandus,
- Updated
©UU
Maaeluminister Arvo Aller.

Eile toimus maaeluministeeriumis Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014–2020 seirekomisjoni istung, kus koos majandus- ja sotsiaalpartneritega arutati arengukava muudatusettepanekuid ning kiideti heaks arengukava 2019.  aasta seirearuanne.

Arengukavasse lisatakse uus meede – erakorraline ajutine toetus põllumajandustoodete töötlemise ja turustamisega tegelevatele põllumajandustootjatele ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtjatele (VKE).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„COVID-19 kriisi tõttu ära langenud turustusvõimalused nii Eestis kui eksportturgudel on avaldanud mõju Eesti põllumajandustootjatele ja toidutööstustele,“ selgitas maaeluminister Arvo Aller. „Kriisi ületamiseks on ettevõtete jaoks määrava tähtsusega turustusvõimaluste taastumine välisturgudel ning uute ärikontaktide leidmine, mis aitab ettevõtetel kriisist võimalikult kiiresti välja tulla.“

Uude meetmesse on kavas suunata investeeringutoetuste raames seni veel kasutamata vahendeid mahus 2,84 miljonit eurot. Selle raames on kavas toetada põllumajandustoodete töötlemise ja turustamisega tegelevaid ettevõtteid kuni 25 000 euroga. Meetme taotlusvoor on plaanis läbi viia veel 2020. aasta jooksul.

„Samuti lihtsustame noorte põllumajandustootjate tegevuse alustamise toetuse, väikeste põllumajandustootjate arendamise toetuse ning põllumajandusliku tootmise potentsiaali taastamise toetuse tingimusi,“ sõnas maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban. Veel planeeritakse tema sõnul arengukava muudatustega laiendada maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuse raames abikõlblikke tegevusi, toetades investeeringuid ka mittestatsionaarsetesse masinatesse ja seadmetesse, samuti laiendatakse lühikeste tarneahelate ja kohalike turgude arendamise meetmes toetuse saajate ringi.

Istungil tutvustati ka arengukava 2019. aasta seirearuannet, mille seirekomisjon ka heaks kiitis, ning jagati informatsiooni arengukava rakendamise viimase seisu kohta. 2019. aasta lõpu seisuga on rakendunud kõik arengukava meetmed. Tänavu 31. mai seisuga on arengukava kogueelarvest (992,5 miljonit eurot) toetusi määratud 832,3 miljonit eurot ning väljamakseid tehtud 671,5 miljoni euro ulatuses.

Pikemalt saab Eesti maaelu arengukava 2014–2020 kohta lugeda Maaeluministeeriumi kodulehelt.

UU

One commentOn Arvo Aller maaelu arengu toetustest: “Ettevõtete jaoks on määrava tähtsusega turustusvõimaluste taastumine välisturgudel”

 • Avatar

  TASUB TEADA: Välismaine kapital suunab Eestis piimatootmist

  • OÜ Ühinenud Farmid – omanik austerlane Christoph Florian Kohler, haldusfirma OÜ DMR Asset Management. Hiilgeajal koondas ettevõte enda alla seitse piimafarmi, tänaseks on neist järele jäänud AS Ühinenud Farmid, OÜ Abja Farmid ja TÜH Varstu Piimaühistu.

  • OÜ Vaklak – haldusfirma, mille tütarettevõtted on Mäe Põllumajandusühistu, OÜ Rebruk Farm, OÜ Aaspere Agro, OÜ Tammsaare, OÜ Nordwinter ja AS Peetri Põld ja Piim, Torma POÜ. Vaklaki sidusfirmad on OÜ AdaHold, OÜ RistiHold, OÜ Friestein ja OÜ Turvinvesteeringud. Sidusettevõtetel on omakorda tütarfirmad, põllumajandusega tegelevad AS Adavere Agro, AS Risti Agro, OÜ Koigi, AS Aravete Agro ja OÜ Arme Turvas.

  • OÜ Vao Agro, OÜ Diner, OÜ Karu Agro – omanik austerlane Alfred Heinzel haldusfirma Heinzel Holdingu ja Emacs Agro GmbH kaudu. Alfred Heinzel on ka haavapuidumassi tootva ASi Estonian Cell omanik.

  •AS Trigon Dairy Farming Estonia – AS Väätsa Agro ja OÜ Kaiu LT, suurosanik ja nõukogu esimees Joakim Helenius.

  Ja nii me toidamegi suurmõisnikke EUst nagu vanastigi saksa mõisnikke. Elagu oravad ja Isamaa

  Allikas: Äripäev

  Loe pikemalt: https://www.pollumajandus.ee/uudised/2020/06/19/valismaine-kapital-otsib-voimalust-arendada-mastaapset-pollumajandust?utm_source=copypaste

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused