Eesti Pank toetab valitsuse kriisimeetmeid laenu ja eelarve osas

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Eesti Pank on valitsuse majandusmeetmetega päri. Pilt on illustratiivne.

Eesti Panga president Madis Müller kiidab heaks valitsuse kavandatava majanduse toetamise kriisi ajal ning leiab, et riik võib eelarve ajutiselt miinuspoolele lasta ning ka laenu võtta.

Müller toetab ka rahandusminister Martin Helme ettepanekut võlakirjaemissioonide mahu suurendamiseks ja soovitab kaaluda kohe ka pikaajaliste riigivõlakirjade väljaandmist. “Kui juba emiteerida võlakirju, siis mõistlik oleks teha seda väikse varuga. Selle laenu saab hiljem lihtsalt tagasi maksta, sest intressid on ülimadalad,” ütles ta usutluses Eesti Päevalehele.

Eesti Panga president usub, et kuna hea finantsdistsipliiniga riikide valitsuste võlakirjad on hinnas, siis pole vaja karta, et üleüldise laenamise juures Eesti soodsat laenu ei saaks, lisaks soovib ka Euroopa Keskpank riikidele paindlikku tuge pakkuda.

Rahandusminister Martin Helme ütles eelmisel nädala, et riik valmistab koroonaviiruse mõjude vähendamiseks ette 1,5 kuni 2 miljardi euro suurust meetmete paketti. Ta väljastas reedel käskkirja, millega suurendas lühiajaliste võlakirjade lubatud emiteerimismahtu 600 miljoni euro võrra.

“Pean mõistlikuks luua tugev rahapuhver kohe, kuna finantsturgudel on ennustamatu olukord ja hiljem võib vajaminevate vahendite saadavus ning hind olla ebasoodsam,” ütles Helme pressiteate vahendusel. “Seda raha pole kohe plaanis kulutada, sest riigil on endal olemas tugev, 1,3-miljardiline puhver,” lisas ta.

Kommentaarid

2 commentsOn Eesti Pank toetab valitsuse kriisimeetmeid laenu ja eelarve osas

 • Avatar

  Laen on võõra oma ja see võõras EI unusta sellelt ka kopsakat protsenti küsida. Servast jääb mulje, et selle pandeemiaga võidavad ainult pangad.
  Oma võlgu nad andeks ei anna ja nüüd saavad veel juurde küsida. Ajaloos oli üks (+1) riik kes lahendas selle küsimuse riiklike obligatsioonidega.
  Aga kuna sealt pangad protsente ei saanud siis lasti see riik kiiresti põhja – talle lihtsalt mindi sõjaga kallale ja tambiti mutta.
  Teisega läks natuke rohkm aega aga kui “mooramaa mees oli oma töö teinud” siis tõmmati ka temalt vaip alt ära.
  Hetkel närivad pangad siis USAd – see on juba peaegu küpse – ainult suur kogus tulirelvi kodanike käes on seda riiki veel päästnud…

 • Avatar

  LP MARTIN HELME! Ärge kahelge, võtke 4 MILJARDIT! Või veel enam, et käivitada ka PPP projekt, mis annab tööd eesti inimestele! Las koerad hauguvad, meie eesmärk on kaitsta Eestit ja eestlasi, Eestimaa põlisrahvast! Meie toetame praegust koalitsiooni!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused