Eesti rahvas vabanes finants-pärisorjusest: Riigikogu kiitis heaks teise pensionisamba muutmise vabatahtlikuks

Eesti, Majandus,
- Updated
©UU
Raha

Riigikogu kiitis kolmapäeva kell 23.06 heaks teise pensionisamba reformi, mis annab inimestele õiguse otsustada ise oma pensioniraha tuleviku üle.

Reformi poolt hääletas 56 saadikut ehk EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioon. Pensionireformi vastu oli 45 saadikut ehk reformierakondlased ja sotsid. Hääletus oli seotud valitsuse usaldusküsimusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pensionireform toob kaasa senisest suurema valikuvabaduse pensioniotsuste tegemisel. Soovijad saavad jätkata teise pensionisambasse kogumist nii, nagu nad on seda seni teinud. Samas on võimalik lõpetada maksete tegemine, kuid jätta kogutud raha pensionifondi alles. Kolmas võimalus on lõpetada maksete tegemine ja kogutud raha välja võtta.

Seadus on kavandatud jõustuma üldises korras, kuid reform rakendub valdavas osas 2021. aasta algusest. Makse tasumise või tasumisest vabastamise avaldusi ja raha väljavõtmise avaldusi saab esitama hakata samuti 2021. aasta algusest ning mõnedel juhtudel ka hilisematel kuupäevadel seoses pensioni investeerimiskonto rakendumisega.

Mullu sügisel MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud uuringust selgus, et teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68% pensionikogujatest. Pensionireformi toetajad on tolle uuringu andmetel ülekaalus peaaegu kõigis sotsiaal-demograafilistes gruppides. Samuti on reformi pooldajad ülekaalus peaaegu kõikide erakondade toetajate seas, välja arvatud Reformierakonna valijate hulgas.

UU

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused