Eesti rahvas vabanes finants-pärisorjusest: Riigikogu kiitis heaks teise pensionisamba muutmise vabatahtlikuks

Eesti, Majandus,
- Updated
©UU
II pensionisamba reform annab inimestele vabaduse ise otsustada oma raha tuleviku üle

Riigikogu kiitis kolmapäeva kell 23.06 heaks teise pensionisamba reformi, mis annab inimestele õiguse otsustada ise oma pensioniraha tuleviku üle.

Reformi poolt hääletas 56 saadikut ehk EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioon. Pensionireformi vastu oli 45 saadikut ehk reformierakondlased ja sotsid. Hääletus oli seotud valitsuse usaldusküsimusega.

Pensionireform toob kaasa senisest suurema valikuvabaduse pensioniotsuste tegemisel. Soovijad saavad jätkata teise pensionisambasse kogumist nii, nagu nad on seda seni teinud. Samas on võimalik lõpetada maksete tegemine, kuid jätta kogutud raha pensionifondi alles. Kolmas võimalus on lõpetada maksete tegemine ja kogutud raha välja võtta.

Seadus on kavandatud jõustuma üldises korras, kuid reform rakendub valdavas osas 2021. aasta algusest. Makse tasumise või tasumisest vabastamise avaldusi ja raha väljavõtmise avaldusi saab esitama hakata samuti 2021. aasta algusest ning mõnedel juhtudel ka hilisematel kuupäevadel seoses pensioni investeerimiskonto rakendumisega.

Mullu sügisel MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud uuringust selgus, et teise samba vabatahtlikuks muutmist toetab 68% pensionikogujatest. Pensionireformi toetajad on tolle uuringu andmetel ülekaalus peaaegu kõigis sotsiaal-demograafilistes gruppides. Samuti on reformi pooldajad ülekaalus peaaegu kõikide erakondade toetajate seas, välja arvatud Reformierakonna valijate hulgas.

UU

 

 

 

Kommentaarid

3 commentsOn Eesti rahvas vabanes finants-pärisorjusest: Riigikogu kiitis heaks teise pensionisamba muutmise vabatahtlikuks

 • Avatar

  Tuleb meelde jätta, ja nüüd kuidas siis pangad selle vastu töötama hakkavad? Võib juhtuda et aasta hiljem avastatakse et raha välja võttes on a) kõrged lisatasud, või b) teine pensionisammas juba ära nullitud (maha mängitud) et välja võtta midagi pole, juhul kui pank jõuab oma arvutustega järeldusele et see “ei ole tulus”. Seda enam, et kui tegemist on pankadega kellele ei kehti eesti seadused — nad võtavad raha väljavõtmise eest lisatasu, muudavad ja kehtestavad lisatasusid nii nagu heaks arvavad.

  • Avatar

   hädasti oleks vaja kehtestada seadus mis keelaks pankadel tasu võtmist sularaha väljavõtmise eest, NING igal pangal peab olema ka tasuta kaart, mille funktsioon on vaid sularaha võtmine automaatidest, mis kokku tervikuna võimaldakas panga teenuseid tasuta samuti kasutada vaid sularaha kasutamisel.

   • Avatar

    ning kontode tasud tuleb ära keelata. Kontol hoidmise eest ei tohi pangad võtta tasu.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused