Eestit tabas viimase viie aasta suurim hinnatõus

Majandus,
ostukorv

Tarbijahinnaindeks tõusis novembris aasta varasemaga võrreldes 4,2 protsenti, võrreldes selle aasta oktoobriga tõusid tarbijahinnad 0,5 protsenti. Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus eelmise aasta sama kuuga võrreldes üle 4,2 protsenti 2012. aasta märtsis, mil muutus oli 4,4 protsenti.

Kaubad olid 2016. aasta novembriga võrreldes 5,4 protsenti ja teenused 2,1 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta novembriga võrreldes tõusnud 8,3 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 3,1 protsenti, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide 7,8-protsendiline kallinemine, mis andis kogutõusust kaks viiendikku. Piim, piimatooted ja munad kallinesid 13,3 protsenti, köögivili 17,2 protsenti ja puuvili 14,6 protsenti.

Mootorikütuse ning alkohoolsete jookide ja tubaka kallinemine andsid kogutõusust kumbki viiendiku, kusjuures viimasest poole andis õlle 27,2-protsendiline hinnatõus. Nii bensiin kui ka diislikütus olid 16 protsenti kallimad kui mullu samal ajal. Toidukaupadest on eelmise aasta novembriga võrreldes enim kallinenud või 54 protsenti, kartul 28 protsenti ja värske köögivili 23 protsenti.

Oktoobriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit novembris kõige rohkem mootorikütuse 7,8-protsendiline hinnatõus. Suuremat mõju kuumuutusele avaldas ka toidu 1-protsendiline kallinemine.

UU

Foto: MARINA PUSHKAR / POSTIMEES

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused