EKRE-ga võidavad kõik: diiselkütuse aktsiisi langetamine tõi tankimise Eestisse tagasi

Rubriik Majandus On
Minister Pentus-Rosimannus peaks Autorollo aegadest ikka liiklusest midagi jagama – kaherealine liiklus on ohtlikum kui neljarealine.

“Kokkuvõte maksude laekumisest septembri lõpu seisuga näitab üleüldist head pilti. Nii tööjõumaksud kui käibemaks ületab eelmist aastat ja on kevadisest august välja roninud. Eriti hea on aga vaadata diisliaktsiisi laekumist. Panen siia väljavõtted maksuameti andmetest.

Diisliaktsiisi aktsiisimäära langetamise positiivsed muutused kinnistusid kolmandas kvartalis veelgi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seoses koroonakriisiga on kolme kvartali kütuseaktsiisi laekumine vähenenud kokku 27,6 protsenti võrreldes aasta varasemaga. Samas on mootorikütuste deklareerimine eelkõige kolmandas kvartalis tugevat kasvu näidanud. Alates maist, mil langetati diislikütusel aktsiisimäära, on deklareerimine võrreldes möödunud aastaga suurenenud 12 protsenti ehk tarbimisse on lubatud viie kuuga 37 miljoni liitrit kütust rohkem, kui eelmisel aastal sama ajaga. Näiteks samaks jäänud maksumääraga bensiini deklareerimine kasvas neli korda vähem ehk 3,2 protsenti võrreldes eelmise aastaga.

Diislikütuse jaemüügis on enim märgata muutust just piiriäärsetes maakondades.

Viimase viie kuuga on diislikütuse jaemüük lõpptarbijale suurenenud 10,4 protsenti võrreldes eelmise aastaga. Selgelt tõusevad esile piiriäärsed maakonnad eelkõige Valgamaa, Ida-Virumaa ja Pärnumaa, kus on alates maikuust jaemüük oluliselt kasvanud. Nimetatud maakondade müügi kasvu toetab peale siseriikliku tarbimise suurenemise ja transpordisektori tankimise kolimise Eestisse ka lõunanaabrite suurenenud tankimiste maht Eestis, eelkõige Valgamaal, kus tanklad piirile lähemal. Ida-Virumaa tankimiste kasv on tingitud eelkõige Covid-19 leviku piiramisest tingitud karmimatest piiriületuste reeglitest.

Oluline on tähelepanu pöörata ka Harjumaa 4,2 protsendilisele jaemüügi kasvule, kuna just seal müüakse 38 protsenti kogu diislikütuse kogusest. Vaadates aga muutust liitrites, siis viie kuuga on Harjumaal müüdud 4,3 miljonit liitrit kütust enam kui aasta varem. Siin mängib oma rolli ka läbi Tallinna laevadele suunduv transiit.

Nende numbrite kokkuvõte on väga selge. Aktsiisilangetus diislile tegi täpselt seda, mida pidi tegema: tõi nii lõunasse kui üle mere suunduva rekkade tankimise Eesti tanklatesse ja tõi lausa läti rekkad üle piiri meie juurde. Tõi Eestisse tagasi nende riigis sees sõitvate busside ja rekkade tankimise, kes muidu tegid seda Lätis või Leedus. See omakorda tähendab, et kuigi maksumäär on madalam ja sellest tulenevalt on ka kütuse hind väiksem, on laekumine parem võrreldes prognoosiga. Kõik võidavad. EKRE-ga võidavadki kõik!”

Martin Helme, rahandusminister

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused