Elektrist on tarbijale saamas luksuskaup, turg aga on ära solgitud

Majandus,
©Uued Uudised
Eesti võttis vastu ligi 50 000 põgenikku, keda tabavad peagi samad hädad, mis omi kodanikke. Pilt on illustratiivne.

Lihtinimeste keelepruugis on “Eesti Energia” pigem sõimusõna, sest uudised räägivad kõrvuti EE suurtest kasumitest ka uutest tasuliikides ja kõrgustes börsihindadest, mis mõjuvad rahakottidele ülimalt kõhnuvalt.

Kommenteerides Postimehe majanduslugu “Ülekandekaabli hooldus säästab Eesti elektritarbijat hullemast”, kirjutab ettevõtja Indrek Neivelt sotsiaalmeedias:

“Artikli lõpus tuleb välja, et juuni keskmine elektri hind oli 173.83 EUR MWh kohta! See on 2.5 korda kallim kui eelmise aasta juunis. Ehk ka käibemaksu elektrilt laekub 2.5 korda rohkem. Jätame ülekandetasud korraks kõrvale ja mõtleme: meie otsekulud põlevkivist elektri tootmisel on 40 eurot, aga me ostame enda firmalt seda rohkem kui neljakordse hinnaga.

Ja siis nimetatakse seda toetamiseks või siis hinna kompenseerimiseks jms. Mul on ettepanek ajakirjanikele ja poliitikutele selliseid sõnu mitte kasutada. Tuleb lihtsalt inimestelt võtta õiglast hinda ja pole vaja mingitest kompenseerimisest jms. rääkida.”

Energiapoliitika ümber on tõesti tohutult hämamist ja ka otsest rahvalt raha riisumist, mida põhjendatakse turumajandusega või lausa Kaja Kallase kombel, kes väitis, et kuna tarbijad on varem saanud “põhjendamatult odavat elektrit”, siis nüüd polevat neil õigus elektri kallinemise üle nuriseda.

Ja inimesed maksavadki, kergitades ühtlasi ka Reformierakonna reitingut. BNS vahendab: “Kõrged küttekulud on sundinud pooled Eesti inimesed kulusid vähendama ja rohkem säästma, kuid samas on 52 protsenti eestlastest nõus kütte ja elektri eest rohkem maksma, kui see aitab saada sõltumatuks Venemaa ressurssidest, selgus Citadele panga tellitud uuringust.”

Mis sõltumatus Venemaast, kui meil on enda põlevkivil baseeruv energeetika olemas, vähemalt oli enne Kaja Kallase vaimustumist rohepöördest? Inimesed ei mõtle aga selle peale, et meil pole isegi toimivaid alternatiive ja nii antakse ennast valitsuse ning Eesti Energia meelevalda.

Sõltuvus Venemaast tuleb kindlasti kaotada, aga mitte lubades monopolil ja varastel ennast börsihindadega lüpsta.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused