Emotsioonid on asjatud? Eestis on metsamaad rohkem kui kunagi varem

Eesti, Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
EKREMM290920190108

Emotsioneerimine Eesti metsa raiumise ja sellega koos kadumise kohta, on muutunud juba igapäevaseks. Alatasa saab lehest lugeda või raadiost kuulda juttu metsa raiumise teemal.

Eriti varmad on sõna võtma kultuurinimesed, kes teavad küll midagi linnulaulust, kuid ilmselt mitte eriti palju majandusest. Samas ei anta endale aru, et mets on üks majandusharu ja metsa tulebki majandada, aqga seda tuleb teha targalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõsiasi on see, et metsamaad on Eesti rohkem kui kunagi varem peale sõda. 2018. aasta andmete põhjal (keskkonnaagentuur) on metsamaa all üle 2,3 miljoni hektari, mis teeb üle 51 protsendi Eesti maismaast. See tase on säilinud viimase kuue aasta jooksul, olles pidevalt pisikeses kasvus. Näiteks 1958. aastal oli meil metsa all 1,4 miljonit hektarit, 1994. aastal aga 1,9 miljonil hektaril.

Seejuures kuulub natuke üle poole metsamaast riigile ja ligi veerand on majanduspiirangutega ehk kaitse all. Olgu märgitud, et rangelt kaitstava metsamaa osakaalu suhtes on Eesti teiste riikidega võrreldes esiotsas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused