Energiakriis sunnib rohepöördevaimustuse maha suruma ja kodumaist odavamat põlevkiviõli kasutama

Majandus,
©Uued Uudised
Ida-Virumaa jätkab elektri tootmist oma põlevkivist. Pilt on illustratiivne.

Keskkonnaamet andis Enefit Powerile loa kasutada Narva kütmiseks põlevkiviõli Balti elektrijaama 11. plokis kuni 2023. aasta aprilli lõpuni ning ettevõte alustas reedel Narvas põlevkiviõlist sooja tootmist.

“Tähtis on see, et meie kliendid on tagatud igal juhul tarbimisega ka siis, ka nende seisakute puhul, kus gaasi ei ole,” rääkis Enefit Poweri juht Andres Vainola.

Vainola ütles, et Enefit Power on valmis ametliku otsuse järel minema Narva kaugküttes maagaasilt põlevkiviõlile üle mõne tunni jooksul. See teeks tarbijatele toasooja ka üle kahe korra odavamaks.

Eesti Energia suurenergeetika kommunikatsiooninõunik Kristina Kostina ütles ERR-ile, et küsimus on ka hinnas, sest põlevkiviõli on odavam kui maagaas. “See annab kindlustunnet kõikide narvakate jaoks, et sooja veeta nad ei jää,” lisas Kostina.

Praegu on põlevkiviõlist toodetud soojus maagaasist üle kahe korra odavam, kuid tarbijale see automaatset hinnalangust ei too.

“Konkurentsiamet reguleerib meie poolt toodetava sooja hinda. Sellel kütteperioodil ja nii kaua, kuni see hind muutunud ei ole, loomulikult lõpptarbijale midagi ei muutu. See hind on nende jaoks fikseeritud, sellest on täna veel vara rääkida. See menetlusprotsess konkurentsiametiga käib,” rääkis Vainola.

Kindlustunnet annab põlevkiviõli kütteks kasutamine Kostina sõnul ka lähenevat kütteperioodi silmas pidades. “Teatavasti Narva linnas on juba praegu hädaolukord välja kuulutatud, aga õnneks see luba on nüüd laekunud,” lausus Kostina.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused