Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Estonian Cellil sai mõõt täis ja seiskab tootmise

21.12.2022
Estonian Cell
© Estonian Cell

Lääne-Virumaal Kundas asuv Estonian Cell paneb tootmise kaheks nädalaks seisma, ettevõtte juhatuse liige Siiri Lahe kinnitas Postimehele, et probleemiks on kõrged energiahinnad. See tehas on üks suuremaid energiatarvitajaid.

Neljapäeval sulgeb Estonian Cell kaheks nädalaks oma tootmise, kuna neil on äriliselt kasumlikum kõrgete energiahindade tõttu tehas sulgeda kui seda töös hoida.

„Kahjuks peame tõesti tehase ajutist sulgemist kinnitama. Kirjutasin kiirelt vastuseks meie valu ja mõtetega kommentaari meie enda töötajatele selgituseks jagatud info pealt ja seda täiendades avaliku huvi rakursist,“ ütles Estonian Celli juhatuse liige Siiri Lahe Postimehele.

See on järjekordne näide sellest, kuhu valitsuse poliitika on jõudnud.

Samal ajal jagab peaminister Kaja Kallas aastalõpuintervjuusid ajalehtedele ja raadijaamadele ning tunnistab küll raskusi, kuid ajab kõik sõja peale.

Mis aga ettevõtete lootusetusse olukorda puutub, siis siin on Kallas täiesti küüniline: „Loomulikult on iga uudis ettevõtte pankrotti minemisest traagiline, aga ettevõtted on alati pankrotti läinud.“

Nii rääkis ta Äripäevale, lisades, et võib-olla ei suuda valitsus kõiki meetmeid piisavalt ära pakendada.