Ettevõtja: Paide LNG jaam on alles projekteerimise järgus, aga töö juba käib

Majandus,
©Erakogu
Töötav CNG jaam

Uued Uudised avaldavad ettevõtjate muljetusi sellest, kuidas Eesti ametnikkond tegelikuses asju ajab.

“Olen Paidesse kavandatava LNG jaama (suurõnnetuse ohuga ettevõtte) ohualasse jääva ettevõtte omanik. Praegu on koostamisel Paide LV poolt projekteerimistingimused. Selle saaga kohta saab lühikese ülevaate SIIT 

Probleem on selles, et projekteerimistingimused on alles arutamisel, kuid LNG ettevõttel on juba püsti seadmete vundamendid, kinnitusdetailid ja torustik. Kirjutasin TRE Raadiole selle kohta ka vastulause:

“Soovin kommenteerida kahte punkti lugupeetud linnaarhitekti kirjalikust vastusest. Ta kirjutab: ”Tööstuse 15a kinnistu omanik OÜ JetGas on esitanud Paide Linnavalitsusele projekteerimistingimuste taotluse, sooviga paigaldada olemasolevale veeldatud maagaasi (LNG) mahutile üks mahuti juurde koos aurustiga ning lisaks survestatud biometaani (CBG) edastamise seade.”

”Rõhutan veelkord, et antud hetkel on tegemist alles projekteerimistingimuste eelnõu menetlusega ehk linnavalitsus pole veel väljastanud luba projekteerimise alustamiseks, rääkimata ehitusloast.” (tsitaadi lõpp)

Kuidas on juhtunud nii, et käesolevaks ajaks on välja ehitatud vundamendid ja kinnituskonstruktsioonid alles planeeritava mahuti jaoks? Minu arusaamist mööda tegeleb LV alles projekteerimistingimuste väljastamisega, seega mingit ehitustegevust ei tohiks toimuda.

Samuti on juba paigaldatud ja aktiivses kasutuses alles planeeritav survestatud biometaani (CBG) seade, millel puudub nii ehitus- kui ka kasutusluba. .

Siit saab iga mõtlev inimene järeldada, et otsus suurõnnetuse ohuga ettevõtte lubamiseks on kusagil kabinetivaikuses juba tehtud ja praegu toimuv on üksnes sirm ja puru silmaajamine ehitise legaliseerimiseks.”

Kas tõesti on ka Paide LV-s nii, et suurõnnetuse ohuga ettevõtte loomine on juba kusagil otsustatud ja tasahilja seadustatakse seda?”

(Kõigi ettevõtjate andmed on tometusele teada.)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused